Strażnicy czystego powietrza odwiedzili urząd miasta

Strażnicy czystego powietrza odwiedzili urząd miasta Fot. Urząd Miasta

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 z Klubu Młodego Ekologa odwiedzili dziś Urząd Miasta Radomsko. Celem wizyty była rozmowa z przedstawicielami miasta na temat szeroko pojętej ekologii, ochrony środowiska i walki ze smogiem.

Młodzi ekolodzy z PSP nr 6 odwiedzili w urząd w ramach Programu Edukacji Ekologicznej pn. "Strażnicy czystego powietrza", którego realizacja odbywa się dzięki wsparciu pozyskanemu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Podczas spotkania z prezydentem Jarosławem Ferencem, przewodniczącym Rady Miejskiej Łukaszem Więckiem oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanną Proszowską, dzieci zadawały pytania związane ekologią i dobrymi praktykami, mającymi chronić środowisko naturalne. Uczniowie pytali m.in. o to, czym palić w piecu, by nie powodować smogu, o sposoby jego ograniczania czy nowoczesne systemy ogrzewania mieszkań.

- Chodzi nam o edukację najmłodszych dzieci, by jako dorośli dbali o środowisko naturalne. Mówimy im między innymi, że nasze działania mają wpływ na wszystkich dookoła. Tłumaczymy, że paląc w piecu śmieciami zatruwamy nasze środowisko i ma to zły wpływ na zdrowie wszystkich mieszkańców – wyjaśnia jedna z koordynatorek projektu Elżbieta Kaczmarczyk z PSP nr 6.

Jak zauważa prezydent Jarosław Ferenc, udział dzieci w programach promujących ochronę środowiska pozytywnie wpływa na poziom ich wiedzy, co w przyszłości przyczyni się do poprawy warunków środowiskowych.

- Dzieci mają bardzo dużą świadomość ekologiczną. Świadczy to o tym, że działania szkoły z zakresu ekologii są bardzo przydatne i wartościowe. Edukacja najmłodszych dzieci jest bardzo ważna, a w przyszłości przyniesie efekt, jakim będzie czyste środowisko naturalne – zauważa prezydent Jarosław Ferenc.

W ramach akcji „Strażnicy czystego powietrza” dobył się szereg działań promujących ochronę środowiska naturalnego. Był to happening ekologiczny na Suchej Wsi, warsztaty ekologiczne w Łodzi, odbyło się też spotkanie z lekarzami, którzy opowiedzieli o wpływie smogu na zdrowie. To jednak nie koniec. Na młodych ekologów czekają kolejne atrakcje, które podpowiedzą im jak żyć w zgodzie z naturą.

Info: Urząd Miasta

Więcej o:
psp nr 6 prezydent ekologia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE