Środowy protest rolników. Na razie bez utrudnień na drogach w Radomsku

Środowy protest rolników. Na razie bez utrudnień na drogach w Radomsku Fot. arch. redakcji

Na środę 20 marca w Radomsku zapowiadany jest protest rolników. Mają być zablokowane ronda przy miejskim placu targowym oraz na ul. Brzeźnickiej (obok Biedronki). Stan na drogach w naszym mieście o godz. 7.30.

W porannym komunikacie przygotowanym dla mediów, Dariusz Kaczmarek z policji w Radomsku przekazał jak będą wyglądać objazdy w przypadku wystąpienia rolniczej blokady:

Autostrada A1 kierunek Gdańsk w miejscowości Kamieńsk objazd na drogę DW 484 kierunek Bełchatów. DK 42 miejscowość Radomsko kierunek centrum objazd ul. Łódzka na obwodnicę miasta, DK 42 kierunek m. Ładzice objazd ul. Kościowa następnie ul. Krasickiego i ul. Inwestycyjna.

W chwili zablokowania ronda na ul. Targowej/Krakowskiej policja na bieżąco będzie kierować ruch na drogi alternatywne.

ZOBACZ: Będzie paraliż komunikacyjny Radomska. To w związku z protestem rolników. Zablokowane będą ronda. Utrudnienia również w powiecie

Sytuacja na drogach krajowych i wojewódzkich:

Blokady będą dotyczyły zarówno autostrad, jak i dróg ekspresowych, oraz tras krajowych i dróg niższych klas.

W godzinach 9,00 – 15.00 częściowo zablokowany będzie ruch na u zbiegu autostrad A1 i A2, czyli na węźle Łódź Północ. Możliwy będzie tylko przejazd na kierunkach: Warszawa – Katowice i Katowice – Warszawa.

Blokowany będzie także węzeł Łódź Południe, czyli skrzyżowanie autostrady A1 z drogą ekspresową S8. W tym przypadku przejazd będzie możliwy jedynie dla kierunków: Wrocław – Gdańsk i Gdańsk – Wrocław. Zablokowany będzie także węzeł Stryków (A2/DK14/DK71).

Nie będzie możliwości wjazdu na autostradę A2 na węźle Wartkowice (A2/DW703).

Całkowicie z ruchu będzie także wyłączony odcinek autostrady A1 między węzłami Kowal i Węzeł Łódź Północ. (Dotyczy także węzła Piątek). W tym przypadku blokada może trwać do ok. 17.00. 

Poważne ograniczenia w ruchu będą występowały na drodze ekspresowej S8 na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Ruch będzie zablokowany od węzła Piotrków Trybunalski Południe do węzła Piotrków Trybunalski Wschód. W tym przypadku blokada planowana jest na 48 godzin. W związku z tym ruch z autostrady A1 od strony Katowic, będzie przekierowywany na DW 484 i 485 na węźle Kamieńsk.

Blokady dróg pojawią się także na drogach krajowych. Zamknięta będzie DK 12 między Przygłowem i Poniatowem, podobnie będzie na DK 91 między Łęczycą i Topolą Królewską.

Blokad należy spodziewać się również na DK74 w Szczercowie i Ruścu.

Według organizatorów protestu najwcześniejsze blokady pojawią się już około godz. 7.00, najdłużej trwające, zakończą się ok. 22.00, dotyczy to jednak szlaków o mniejszym znaczeniu.

Więcej o:
protest rolników protest akcja protestacyjna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE