Sadzonki za elektrośmieci. Duże zainteresowanie akcją PGK w Radomsku

Fot. Wojciech Bojdo

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku już po raz kolejny zorganizowało mobilną zbiórkę elektroodpadów i zużytych baterii. W zamian za ich oddanie, można otrzymać darmową sadzonkę. W środę, 22 maja 2024 r. akcja prowadzona jest na terenie Radomska (parking przy MDK).

Zużyte elektroodpady (np.: kosiarki, chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, radioodbiorniki, telewizory, konsole do gier,  grzejniki elektryczne, odkurzacze, komputery ale również drobny sprzęt tj. telefony, tablety suszarki, lokówki, prostownice, szczoteczki elektryczne, żelazka itd.) można wymienić na sadzonki drzew takich jak sosna, modrzew, olsza, brzoza, klon, jawor lub krzewów ozdobnych: thuja „Smaragd”, tawuła, jałowiec.

Pomimo padającego deszczu, akcja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród radomszczan.

- Akcja co roku cieszy się coraz większym powodzeniem. Organizując to przedsięwzięcie, zawsze się obawiamy, że elektroodpadów będzie nam ubywało. Okazuje się jednak, że ilość tych odpadów wzrasta. To oznacza, że tą akcją docieramy do coraz większej ilości mieszkańców. To również oznacza, że mieszkańcy są coraz bardziej świadomi tego, że elektroodpady zawierają substancje niebezpieczne i nie należy ich gromadzić w zaciszu domowym, tylko jak najszybciej się ich pozbywać – mówi Magdalena Jurek z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku.  

Akcja na parkingu MDK potrwa do godz. 17.00

Dzień wcześniej zbiórka była prowadzona na terenie gminy Radomsko: w Strzałkowie, Kietlinie, Szczepocicach Rządowych, Dziepółci oraz Płoszowie.

Organizatorem akcji jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku wraz z firmą Electro-System Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. 

Organizację zbiórki wspiera Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Nadleśnictwo Radomsko. Fundatorami sadzonek są Electro-System oraz Nadleśnictwo Radomsko.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko pgk radomsko zbiórka elektroodpadów akcja elektrośmieci sadzonki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE