Są pieniądze na rozwój czytelnictwa w Gminie Radomsko

Są pieniądze na rozwój czytelnictwa w Gminie Radomsko Fot. UG Radomsko

Gmina Radomsko po raz kolejny sięgnęła po środki zewnętrzne. Tym razem wsparcie otrzymała oświata. Na liście dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021 – 2025 znalazły się trzy szkoły: PSP w Kietlinie, PSP w Strzałkowie i PSP w Szczepocicach.

- Dofinansowanie pozwoli szkołom na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży, a także na doposażenie bibliotek w nowoczesne meble i sprzęt. Dzięki tym działaniom, uczniowie zyskają dostęp do atrakcyjnych książek oraz lepszych warunków do czytania i nauki - mówi Roman Radczyc, wójt Gminy Radomsko.

PSP w Kietlinie i PSP w Strzałkowie otrzymały wsparcie finansowe za zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego. PSP w Szczepocicach wsparcie finansowe przeznaczy natomiast na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej.

Dotacja dla szkół w Kietlinie i Strzałkowie wynosi po 2500 zł. Placówka w Szczepocicach otrzyma wsparcie w wysokości 3000 zł. Na realizację całego programu każda z placówek będzie musiała wnieść wkład własny: PSP w Kietlinie i Strzałkowie po 625 zł, a w Szczepocicach 750 zł.

Szkoły, wspólnie z uczniami i radą rodziców, wybiorą książki oraz materiały, które najlepiej odpowiadają potrzebom i zainteresowaniom młodych czytelników. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko odnowienie księgozbiorów, ale również promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, co zapewne przyczyni się do wzrostu ich aktywności czytelniczej.

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko rozwój czytelnictwa szkoły zakup książek dofinansowanie dotacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE