Ruszyły konsultacje w sprawie Budżetu Obywatelskiego w Radomsku

Fot. M. Patalan

W sali obrad w Urzędzie Miasta Radomska rozpoczęły się dziś (9 czerwca) konsultacje w sprawie tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie ma odbyć się jeszcze w tym roku, a na realizację obywatelskich projektów przeznaczony zostanie łącznie milion złotych.

Po roku przerwy do Radomska powraca Budżet Obywatelski. W tym roku radni przeznaczyli na ten cel 1 mln złotych, a mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty, których koszt nie przekracza 250 tys. zł. Realizacja tych, które zwyciężą, planowana jest na 2022 r.

Na spotkanie w Urzędzie Miasta przybyło kilkunastu radomszczan. Przez trochę ponad pół godziny debatowali nad projektem regulaminu Budżetu Obywatelskiego. W najbliższych miesiącach dokończone zostaną konsultacje, a rada miejska przyjmie stosowną uchwałę w tej sprawie. Głosowanie zaplanowano na przełom listopada i grudnia.

- W przyszłym roku chcielibyśmy realizować ten budżet jako budżet zielony. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać projekty związane z pielęgnacją, tworzeniem terenów zielonych, ponieważ jest to jeden z elementów obecnych w przyjętej jesienią Strategii Rozwoju Miasta – zapowiada prezydent Jarosław Ferenc.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
bo budżet obywatelski konsultacje budżet obywatelski radomsko rada miejska jarosław ferenc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE