Rozpoczęła się budowa ronda na ul. Brzeźnickiej

W piątek 2 marca, tuż po godzinie 11.00 zamknięto wiadukt i rozpoczęła się tym samym budowa ronda na ul. Brzeźnickiej, na wysokości MDK. Wprowadzono także tymczasową organizację ruchu w Radomsku.

W związku budową ronda zamknięty został odcinek ulicy Brzeźnickiej, od skrzyżowania z ul. Batorego do skrzyżowania z ulicą Krakowską. Przejazd Krakowską na ciągu północ – południe (Piotrków - Częstochowa) jest zachowany.

Pierwszy etap prac będzie polegał na wybudowaniu ronda u zbiegu Brzeźnickiej i Piłsudskiego, a także remontu zamkniętego odcinka ulicy. Dodatkowym utrudnieniem, w tym przypadku,  jest fakt, że przed rozpoczęciem prac związanych z budową skrzyżowania musi powstać kanał odwadniający o średnicy 1000 mm (w tym przypadku inwestorem jest miasto), a wszelkie podziemne kolizje usunięte.  

Wytyczone objazdy - przeczytasz TUTAJ.

Po zakończeniu tego etapu robót, których czas szacowany jest na 3 miesiące, zamknięte do przebudowy będzie skrzyżowanie Krakowska – Brzeźnicka i odcinek Piastowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Fabianiego. W tym przypadku prace ściśle uzależnione będą od pogody, ze względu na to, że konieczna będzie przebudowa ciepłociągu, ogrzewającego znaczną liczbę mieszkań w Radomsku. O ile nie zaistnieją przeszkody natury obiektywnej, te prace także powinny zakończyć się w ciągu trzech miesięcy. Należy tu podkreślić, że w tym czasie mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego ronda, co zapewni komunikację w centrum miast na osi północ południe.

- Podczas pierwszych dni obowiązywania nowej organizacji ruchu na drogach miasta służbę będzie pełniło więcej policjantów ruchu drogowego. Policjanci będą podpowiadali, wskazywali kierowcom właściwe zachowania na drodze, pokierują ich na objazdy - mówi kom. Aneta Wlazłowska z policji w Radomsku.

W związku z przebudową nastąpiła zmiana trasy autobusu komunikacji miejskiej linii nr 5.

Informacje o korkach w Radomsku możecie śledzić dzięki aplikacji Waze.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Łodzi.

#Radomsko: Rozpoczęła się budowa ronda na ul. Brzeźnickiej w ciągu #DK42 @GDDKiA Zamknięty jest wiadukt. Występują #utrudnienia w ruchu. @NaviExpert pic.twitter.com/oxIdnqTUwr

— Radomsko24.pl ✌️ (@Radomsko24pl) 2 marca 2018
Więcej o:
remont remont droga ulica radomsko drogi radomsko rondo rondo brzeźnicka
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE