Rowerzysta jechał po chodniku. Okazało się, że jest pijany i... poszukiwany

Rowerzysta jechał po chodniku. Okazało się, że jest pijany i... poszukiwany Fot. pixabay.com

W piątkowy (14 października 2022 r.) wieczór, policjanci ruchu drogowego na ulicy Reymonta w Radomsku zauważyli mężczyznę, który jechał rowerem po chodniku. W trakcie kontroli okazało się, że był pod wpływem alkoholu i był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

14 października 2022 r. tuż po godzinie 19.00 na ulicy Reymonta w Radomsku policjanci  drogówki skontrolowali 34–latka, który popełnił wykroczenie jazdy rowerem wzdłuż po chodniku.

- Mężczyzna w policyjny alkomat wydmuchał ponad pół promila alkoholu. To nie koniec jego przewinień, jakich dopuścił się mieszkaniec Radomska. Poproszony o dokument tożsamości, powiedział mundurowym, że nie ma przy sobie. Dane jakie podał, były nieprawdziwe. Po dalszej rozmowie mężczyzna odnalazł jednak swój dowód osobisty. Szybko wyszło na jaw, że kłamstwa z jego strony były celowe. 34–letni radomszczanin wiedział bowiem, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Dzięki czujności i reakcji mundurowych mężczyzna nie uniknął odpowiedzialności za swoje czyny, a przede wszystkim odbędzie orzeczoną karę – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
radomsko policja radomsko rowerzysta pijany rowerzysta poszukiwany rowerzysta zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE