RKS rozgromił rezerwy Pelikana Łowicz - Radomsko24.pl

RKS rozgromił rezerwy Pelikana Łowicz

Drugi mecz rundy wiosennej i druga wygrana RKS Radomsko. Podopieczni trenera Rafała Ozgi, 24 marca na stadionie przy ul. Brzeźnickiej rozgromili zespół Pelikana II Łowicz 7:0 (4:0).

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej IV ligi notują na swoim koncie zawodnicy RKS Radomsko. Przed własną publicznością pokonali zespół Pelikana II Łowicz.

Spotkanie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego Mateusza Janeckiego toczyło się pod dyktando gospodarzy. Już w 6. minucie wynik meczu otworzył Bartosz Bujalski. Kolejną bramkę strzelił w 28. min Paweł Baraniak. Cztery minuty później na 3:0 podwyższa Adrian Pluta. W drugiej części spotkania następne bramki dla RKS Radomsko zdobyli Adrian Jura w 49. min. W 55. przepiękną bramkę zdobywa Łukasz Gloc, który chyba swoją grą przekonał do siebie zarówno trenera Rafała Ozgę i radomszczańskich kibiców. W 61. min. swoją drugą bramkę strzela Bartosz Bujalski. Wynik spotkania na 7:0 ustala wprowadzony po przerwie Krystian Wojtczak (13 bramka w sezonie).

- Przed meczem sytuacja była ciężka, bo każde spotkanie jest bardzo istotne. Po meczu może to trochę wyglądać tak jakby było łatwo, ale nie do końca. Trzeba to było wybiegać i tak i tak. Zagraliśmy bardzo dobrze, bramki ustawiły mecz, do przerwy już wysoko wygrywaliśmy. Rotowaliśmy później trochę składem w drugiej połowie. Kolejny mecz już w piątek w Poddębicach. Każde spotkanie będzie trudne, z każdym przeciwnikiem, a każda wygrana zbliża nas do celu. Bardzo fajnie się grało przy takich pełnych trybunach, jest duże zainteresowanie i to jest piękne. Bramki dzisiaj padały, więc dla kibica było to dobre spotkanie – powiedział po spotkaniu trener Rafał Ozga.

Zadyszki dostała Warta Sieradz. W drugim meczu rundy podzieliła się punktami z Wartą Działoszyn po remisie 1:1. W ten sposób drużyna z Sieradza traci już 5 punktów do lidera z Radomska.

Z kronikarskiego obowiązku należy zaznaczyć, że po 6 latach przerwy na swój sektor za bramką wrócili najwierniejsi kibice RKS, którzy przez cały mecz głośno dopingowali swoich ulubieńców. Odpali też sporą ilość pirotechniki w towarzystwie oprawy.

Wyjściowa jedenastka RKS Radomsko: W. Baranowski – D. Danilczyk, B. Bujalski, P. Baraniak, K. Sadziński, M. Przybylski, Ł. Bocian, K. Kolasa, A. Pluta, Ł. Gloc, A. Jura.

Wyjściowa jedenastka Pelikana II Łowicz: O. Zimny, D. Kolikowski, T. Wudkiewicz, J. Haczykowski, M. Dudkiewicz, A. Musialik, K. Jóźwiak, M. Wilk, P. Papuga, K. Rutkowski, H. Matyjas