RKS przegrywa na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk

W 6. kolejce spotkań III ligi w grupie I, w niedzielnym spotkaniu (1 września,) RKS Radomsko przegrywa na własnym stadionie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:3 (0:0).

Drużyna gości to jeden ze słabszych zespołów ligi. Pogoń (do spotkania z radomszczanami) to zespół, który nie wygrał jeszcze ligowego spotkania. Ta drużyna zamykała ligową tabelę bez zdobyczy punktowej. Strzelili do tej pory 5, a stracili 16 bramek, najwięcej w całej lidze. RKS w pojedynku z Pogonią uchodził za faworyta.

- To spotkanie, to szansa  na zdobycie kolejnych trzech punktów, ale przede wszystkim okazja do rehabilitacji po przegranym meczu z Olimpią Zambrów – mówił przed meczem Jakub Mielczarek z zarządu RKS.

Przypomnijmy, że przed tygodniem (24 sierpnia) po słabym meczu, RKS zaliczył kalpę w Zambrowie, gdzie przegrał z Olimpią aż 4:1. Wówczas to w grze radomszczan nie było pomysłu na grę i realizacji planu taktycznego, nakreślonego przez trenera Waldemara Tęsiorowskiego.

Wróćmy do meczu z Pogonią. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie miejskim przy Brzeźnickiej, bramek nie obejrzeli. Mimo wyraźnej przewagi drużyny gospodarzy, kilku strzałach na bramkę Pogoni, nie udało się pokonać bramkarza Przyrowskiego. Druga połowa zaczęła się szczęśliwie dla przyjezdnych. W 52. min. bramkę zdobywa Jakub Kołaczek, po strzale zza pola karnego. Na wyrównanie kibice czekali do 62 minuty, kiedy to bramkę z rzutu wolnego na 1:1 (po faulu na Pawle Baraniaku) zdobywa Kamil Sadziński. Chwilę wcześniej kontuzji doznał gracz RKS, Roman Janicki. W 78. min. drugą bramkę dla Pogoni zdobywa Patryk Szymański. Na tym się nie skończyło. W 90. min. na 1:3 dla gości podwyższa Jakub Łabęda. W tym momencie kibice RKS zaczęli opuszczać stadion. Pogoń Grodzisk wygrywa swój pierwszy mecz w sezonie. RKS Radomsko notuje czwartą porażkę i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

- Nie będziemy komentować postawy drużyny ... - usłyszeliśmy od działaczy RKS.

W drugiej połowie na murawie zobaczyliśmy Mateusza Września, który do składu RKS dołączył w minionym tygodniu.

RKS Radomsko - Pogoń Grodzisk 1:3 (0:0)
K. Sadziński '62 - K. Kołaczek '50, P. Szymański '78, J. Łabęda '90

Wyjściowa jedenastka RKS: S. Majchrzak, - A. Klepczyński,  R. Janicki, J. Rozwandowicz, K. Wojtczak, P. Baraniak, K. Sadziński, B. Turniak (k), M. Przybylski, K. Kolasa
Wyjściowa jedenastka Pogoni:
S. Przyrowski - B. Broniarek, N. Jędrzejczyk, J. Kołaczek, D. Jaroń (k), M. Strzałkowski, B. Gajda, S. Małkowski, M. Baranowski, K. Łoś, P. Szymański

RKS Radomsko – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:3
Broń Radom – Olimpia Zambrów (przełożony na 23 października na godz. 18.00, na prośbę drużyny gości)

W następnej kolejce RKS Radomsko zagra na wyjeździe ze Zniczem Biała Pilska (7 września, godz. 16.00).