Recytatorzy w konkursie „Zło dobrem zwyciężaj”. Wyniki

Recytatorzy w konkursie „Zło dobrem zwyciężaj”. Wyniki Fot. Starostwo Powiatowe

W sobotę 15 października w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury już po raz 28. odbył się konkurs recytatorski Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. ks. Jerzego Popiełuszki pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”.

W tegorocznej edycji wzięło udział 23 recytatorów. Rywalizowali w trzech kategoriach: w Turnieju Poezji Śpiewanej, Turnieju „Teatr Jednego Aktora” i w Turnieju Recytatorskim.

Komisja w składzie: Andrzej Kucharski, naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Radomsku – przewodniczący, Jolanta Dąbrowska i Paweł Zagaj przyznała nagrody w następujących kategoriach:

W Turnieju Poezji Śpiewanej (2 wykonawców)
I miejsce – Joanna Hebda z Zespołu „Tacy nie inni” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowana przez panią Beatę Garbarz-Hebdę.
II miejsce - Barbara Moroń z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez panią Mariolę Rudecką.

W Turnieju „Teatr Jednego Aktora” (2 wykonawców)
I miejsce - Kamil Fijołek z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku i Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury Radomsku, przygotowany przez panią Marzenę Lempart i panią Anitę Pawlak-Zygmę.
II miejsce – Zofia Maligłówka z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury Radomsku, przygotowana przez panią Anitę Pawlak-Zygmę.

W Turnieju Recytatorskim (19 recytatorów)
I miejsce ex aequo – Maria Wieruszewska z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie i Joanna Zalega z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, obie przygotowane przez panią Agatę Andrzejewską.
II miejsce - Karolina Broniś z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku, przygotowana panią Anetę Owczarek.
III miejsce ex aequo – Jagoda Kmita z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowana przez panią Agatę Andrzejewską i Kamil Fijołek z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku i Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury Radomsku, przygotowany przez panią Marzenę Lempart i panią Anitę Pawlak-Zygmę.

Wyróżnienia otrzymali:

- Julita Maszczyk z z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku;
- Julia Paradowska z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie;
- Karolina Staś z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury Radomsku;
- Anna Dębkowska z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku.

Tuż po ogłoszeniu wyników uczestnicy złożyli kwiaty pod  tablicą pamiątkową na ścianie kolegiaty św. Lamberta, upamiętniającą ks. Jerzego Popiełuszkę i pomnikiem Jadwigi Królowej na placu 3 Maja.

Więcej o:
konkurs recytatorski mdk konkurs jerzy popiełuszko konkurs jerzy popiełuszko radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE