Radomszczańskie przedszkola przyjmują ponownie dzieci

Radomszczańskie przedszkola przyjmują ponownie dzieci Fot. pixabay.com

Od 11 maja radomszczańskie przedszkola i oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych ponownie rozpoczęły opiekę nad dziećmi.

- W piątek wraz z zastępcą prezydenta Małgorzatą Kańską-Kipigroch odwiedziłyśmy wszystkie przedszkola i sprawdziłyśmy, jak wdrażane są wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Nie było zastrzeżeń, jest bezpiecznie. Wszystkie powierzchnie są dezynfekowane. Natomiast zabawki zostały tylko te, które łatwo jest zdezynfekować – wyjaśnia naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Małgorzata Krupska.

- Przedszkola na swoich stronach internetowych lub w dzienniku elektronicznym umieściły wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, zgodnie z którymi w obecnej sytuacji epidemicznej prowadzą pracę placówki – dodaje.

Aby skorzystać z opieki przedszkolnej, rodzice powinni skontaktować się z dyrektorem swojej placówki i zgłosić chęć oddania dziecka do przedszkola co najmniej jeden dzień przed jego planowanym powrotem.

Pierwszeństwo w powrocie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej mają dzieci rodziców pracujących, a w szczególności zatrudnionych w służbie zdrowia, służbach mundurowych, handlu i przedsiębiorstwach produkcyjnych wykonujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Więcej o:
koronawirus radomsko przedszkola przyjmowanie dziec przedszkola otwarcie przedszkoli radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE