Radomszczanie tracą oszczędności. Policja ostrzega przed internetowymi oszustwami

Radomszczanie tracą oszczędności. Policja ostrzega przed internetowymi oszustwami Fot. pixabay.com

Oszuści za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów aukcyjnych wyłudzają pieniądze od osób sprzedających róże produkty. Niczego nieświadoma ofiara wchodzi na link, który przekierowuje ją na stroną internetową, gdzie wpisuje dane z kart płatniczych lub hasła do bankowości internetowej, tracąc przy tym swoje oszczędności.

Radomszczańscy policjanci nadal odnotowują zgłoszenia dotyczące oszustw dokonywanych za pośrednictwem znanego internetowego portalu ogłoszeniowego oraz popularnego komunikatora.

- Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i nie przekazywanie żadnych danych z kart kredytowych oraz loginów i haseł do kont bankowych. Oszuści biorą na cel osoby, które w sieci sprzedają swój towar. Przestępcy pod pretekstem zakupu danego produktu wysyłają do sprzedającego link, który przekierowuje ich do strony złudnie przypominającej portal ogłoszeniowy. Do załączonego linku jest podana instrukcja postępowania, aby odebrać pieniądze od rzekomego kupującego. Niczego nieświadoma ofiara podaje oszustom dane z karty płatniczej bądź kredytowej lub rachunków bankowych – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Pamiętajmy. Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Za każdym razem powinniśmy weryfikować strony internetowe i ich odnośniki, z których korzystamy. Nie otwierajmy linków od nieznajomych osób i co najważniejsze, nigdy nie podawajmy swoich danych logowania do bankowości internetowej oraz informacji z kart płatniczych. W ten sposób uchronimy się przed utratą zebranych oszczędności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko oszustwo internet sprzedaż
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE