Radomszczanie chcą nocnej prohibicji? Są wyniki konsultacji

Radomszczanie chcą nocnej prohibicji? Są wyniki konsultacji Fot. pixabay.com

Od 20 stycznia do 3 lutego mieszkańcy Radomska mogli wypowiedzieć się czy chcą aby pomiędzy godz. 22.00 a 6.00 sklepy sprzedające alkohol nie prowadziły tej sprzedaży. Opinie można było wyrazić poprzez wypełnienie ankiety dostępnej w formie interaktywnej na stronie radomsko.pl, bądź w formie papierowej, którą można było złożyć w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Radomska.

Ankieta zawierała pytanie: „Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia w godzinach od 22.00 do 6.00 sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (sklepy)?” na które można było złożyć odpowiedź tak lub nie. Ankieta była przeznaczona dla mieszkańców miasta Radomska, co należało potwierdzić stosownym oświadczeniem. Brak oświadczenia powodował nieważność ankiety.

Od 20 stycznia do 3 lutego złożonych zostało 1348 opinii, w tym 1272 w wersji elektronicznej i 76 w wersji papierowej. Stwierdzono 2 nieważne ankiety.

Za wprowadzeniem ograniczenia opowiedziało się 297 mieszkańców (w tym 226 w wersji elektronicznej i 71 w wersji papierowej).

Przeciwko wprowadzeniu ograniczenia opowiedziało się 1049 mieszkańców (w tym 1045 w wersji elektronicznej i 4 w wersji papierowej). 

Do 7 lutego magistrat czeka jeszcze na opinie organizacji pozarządowych.

Decyzję o wprowadzeniu ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży pomiędzy godz. 22.00 a 6.00  ostatecznie podejmie Rada Miejska w Radomsku przyjmując stosowną uchwałę.

Identyczne pytanie, czyli „Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczenia w godzinach od 22.00 do 6.00 sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży?” zadaliśmy Czytelnikom portalu Radomsko24.pl

W ankiecie umieszczonej na naszym portalu twierdząco na to pytanie odpowiedziało 50,18 proc. ankietowanych. Na „NIE” było 49,82 proc. ankietowanych. W ankiecie wzięło udział 546 osób.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko prohibicja zakaz sprzedaży alkoholu wyniki konsultacji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE