Radomsko, Łódzkie 19.0o Wtorek, 20 Sierpnia 2019

Radomsko24.pl - pół roku z Wami!

Miasto

Drodzy czytelnicy! Dokładnie 24 kwietnia 2010 r. uruchomiliśmy nową wersję naszego portalu. Od dnia startu minęło więc dokładnie pół roku!Te 6 miesięcy minęło nam bardzo szybko i... ››

Drodzy czytelnicy!
Dokładnie 24 kwietnia 2010 r. uruchomiliśmy nową wersję naszego portalu. Od dnia startu minęło więc dokładnie pół roku!


Te 6 miesięcy minęło nam bardzo szybko i pracowicie. Staraliśmy się być zawsze tam, gdzie dużo się działo – relacjonowaliśmy dla Was Dni Radomska, Festyn Powiatowy w Lgocie, Radomsko Open by Night czy Festiwal Zalewajki. Pierwsi pokazaliśmy zdjęcia wyrwy na ul. Brzeźnickiej czy powódź w okolicy, na bieżąco informowaliśmy także o kolejnych kandydatach na Prezydenta Radomska.

Trochę statystyk

Przez ostatnie 184 dni napisaliśmy ponad 520 artykułów, z których najwięcej czytelników zdobyły newsy dotyczące Dni Radomska, meczu Concordii Piotrków i GKS Bełchatów, McDonald’sa i dziury w wiadukcie. Najwięcej komentarzy pojawiało się natomiast przy artykułach dotyczących lokalnej polityki.


Do tej pory nasz portal odwiedziło prawie 60 000 unikalnych użytkowników, którzy odwiedzili nas blisko  110 000 razy. Liczba przeczytanych przez Was stron wynosi niemal 7 000 000, a waga przesłanych do Was danych to 230 GB!


Na portalu znajduje się prawie 5 000 zdjęć – są to fotki zarówno z radomszczańskich imprez, jak i zdjęcia użytkowników, na których możecie podziwiać piękno przyrody czy też życie prywatne radomszczan.


No właśnie – użytkownicy. W chwili obecnej mamy ich na portalu 297, z czego 62 % to mężczyźni, 38 % - kobiety. Najliczniejszą grupę wiekową stanowią osoby od 17 do 25 lat, ale systematycznie przybywa także osób w średnim wieku oraz seniorów.


Najaktywniejszymi użytkownikami są: smotel, JOLANTA, hans, kubamaszczyk i fotokoralowiec.
Swoich fanów mamy także na portalach społecznościowych – na facebooku jest ich już ponad 1000!

Nasza redakcja

Redakcję portalu Radomsko24.pl tworzy 13 młodych i pełnych zapału do pracy osób. Są wśród nas uczniowie i studenci, jest nauczyciel, pedagog, informatyk, PR-owiec, Łączy nas to, że wspólnie chcemy zrobić coś dobrego dla naszego miasta i jego mieszkańców.

 

Portal to nie tylko nasza praca - to także nasza pasja. Dzięki działalności w redakcji możemy nie tylko samemu się rozwijać, ale mamy także szansę na nawiązywanie nowych kontaktów i poznawanie ciekawych ludzi, wśród których wymienić można np. Danny'ego, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Skawińskiego, Samokhin Band, Roberta Leszczyńskiego czy kabaret Paranienormalni.


Jacek Paszewski, redaktor:
- Pół roku w redakcji R24 minęło bardzo szybko. Propozycję współpracy dostałem od red. Naczelnej Kasi P. Nie musiałem długo się zastanawiać. Myślałem o mojej pierwszej informacji na portal i wpadł mi pomysł na artykuł – „Kierowco jak parkujesz”, który od razu stał się top tematem i wzbudził dość szerokie zainteresowanie i komentarze. Potem już poszło z górki :)
Podczas redakcyjnych spotkań mogłem poznać naprawdę fajnych, otwartych i co najważniejsze – kreatywnych ludzi, którzy są zapaleńcami w tym co robią. Pasjonuje ich dziennikarstwo oraz możliwość ukazania siebie poprzez swoje artykuły.
Należy tutaj podziękować Kasi – naczelnej – która od zawsze wszystkim służy pomocą i jest barrrrrdzooo cierpliwą osobą. I oczywiście "miszczowi" Adminowi – mistrzowi od spraw technicznych, który zawsze tłumaczy mi sprawy techniczne związane z obsługą portalu.


Stanisław Mucharski, redaktor:

- Praca w redakcji dała mi większe możliwości w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Będąc wśród ludzi zauważyłem, że są oni bardziej otwarci w stosunku do mnie niż wcześniej, są bardziej wyluzowani. Można spotkać i poznać ciekawe osoby ze świata kultury, polityki, biznesu itp. I jak w moim przypadku, działalność na portalu dała mi większą swobodę w robieniu zdjęć, zdjęć od zaplecza, przekroczenia bariery na którą wcześniej człowiek nie mógł sobie pozwolić. Dała szansę na rozwijanie swojej pasji. A i człowiek spostrzega teraz więcej spraw i rzeczy które nas otaczają. I możliwość wyrażania swojego Ja. A najmilsze chwile to te spędzone w terenie, przebywanie z ludźmi, koncerty, imprezy kulturalne. Bardzo miło wspominam spotkanie z Robertem Leszczyńskim.

 

Klaudia Hyska, redaktor:

- Praca tutaj, choć dość krótka, dała mi wiarę w siebie, że marzenia się spełniają. Przy okazji mogę nauczyć się czegoś fantastycznego i wcielić się choć chwilami w prawdziwego dziennikarza :) Najmilej wspominam samą wiadomość od Was, że mnie przyjmujecie :) Oraz oczywiście pierwszy opublikowany artykuł i związane z nim emocje (będzie się podobał czy nie).

 

Drodzy czytelnicy!

Dziekujemy Wam za te pół roku, za Waszą obecność, komentarze - te pozytywne i te mniej też ;) za to, że razem z nami uczestniczycie w rozwoju naszego portalu! To Wy motywujecie nas do dalszej pracy, podsyłacie tematy i sprawiacie, że mamy co robić na co dzień :)

 

W związku z naszym półrocznym działaniem mamy dla Was niespodziankę – koniec z wersją beta naszego portalu! Od dziś wszystkie opcje portalu, wiele błędów zostało poprawionych, wprowadziliśmy także wiele z Waszych sugestii. Mamy nadzieję, że odświeżony portal spełni Wasze wszystkie wymagania.

A teraz koniec świętowania - bierzemy się do dalszej pracy, ponieważ cały czas zależy nam na tym, aby dostarczać Wam interesujących informacji i pokazywać pozytywną stronę naszego miasta!

komentarze