Radomsko zdało angielski! Uczniowie odebrali międzynarodowe certyfikaty

Radomsko zdało angielski! Uczniowie odebrali międzynarodowe certyfikaty Fot. Wojciech Bojdo

W Radomsku już po raz dziewiąty zorganizowano projekt „Radomsko zdaje angielski”. Do tegorocznej jego edycji przystąpiła rekordowa ilość uczestników – 25 uczniów I i II Liceum Ogólnokształcącego oraz PPJO „Horizon” w Radomsku.

Uczestnicy projektu w czerwcu przystąpili do międzynarodowego egzaminu Cambridge, potwierdzającego ich umiejętności językowe. Zdali go wszyscy.

- Certyfikat honorowany jest na całym świecie, co jest niezwykle ważne dla osób, które go posiadają. Bardzo się cieszę, że w tym roku w Radomsku do egzaminu przystąpiło tak wiele osób. Jeszcze bardziej cieszę się z tego, że wszyscy zdali egzamin i to z bardzo dobrymi wynikami. Po raz kolejny mogę powiedzieć, że Radomsko zdało angielski – podkreśla Piotr Pacholik, właściciel Prywatnej Placówki Języków Obcych „Horizon”, koordynator i pomysłodawca projektu.

Do egzaminu przystąpili uczniowie I i II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku (szkoły te były współorganizatorami projektu) oraz Prywatnej Placówki Języków Obcych „Horizon”. W piątek, 23 września 2022 r. w siedzibie I LO w Radomsku odbyła się gala, podczas której wręczono certyfikaty oraz nagrody.

Najlepsze wyniki osiągnęli (na 190 punktów):

- Martyna Sowa z I LO – 186 pkt.

- Alicja Gaik z I LO – 185 pkt.

- Alicja Wideryńska z I LO – 185 pkt.

- Olga Andrysiak z II LO – 185 pkt.

Gali towarzyszyło spotkanie ze Zbigniewem Chrząszczem – radomszczaninem, autorem powieści kryminalnych.

Patronat nad wydarzeniem objął portal www.radomsko24.pl

Więcej o:
radomsko egzamin język angielski radomsko zdaje angielski szkoła horizon certyfikaty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE