Radny Radosław Rączkowski: debatujmy i reaktywujmy stary basen

Fot. K. Gajda, W. Bojdo

Na konferencji z dziennikarzami w poniedziałek 6 marca spotkał się radny niezależny Radosław Rączkowski. Miejsce? Kompleks Aquara, a temat to funkcjonalność basenu w Radomsku.

- Znajdujemy się przed nowym basenem Aquara w Radomsku, który miał nie zostać zapełniony. Okazuje się jednak inaczej. Mam wiele telefonów i informacji od mieszkańców, że jednak basen się zapełnił – rozpoczął briefing radny.

Radny Rączkowski zaznaczył, że basen jest za mały dla dzieci, które chciałyby ćwiczyć swoje umiejętności pływania. Jego zdaniem jest też za mało torów pływackich.

- Nie wiem czy pamiętacie państwo, ja podjąłem działania na Radzie Miasta, złożyłem uchwałę odnośnie nie zamykania starej pływalni. Radni podjęli jednak decyzję inną. Dziś widzimy, że jest problem. Dzieci nie mieszczą się w tym basenie. Widzę, że jest potrzeba jeszcze jednego obiektu – podnosi radny.

Radosław Rączkowski za pośrednictwem mediów zaprasza na debatę. Na debatę w sprawie przyszłości starej pływalni. Debatę radny zaplanował w poniedziałek 13 marca w MBP o godz. 16.00.

- Już dziś zapraszam prezydenta Jarosława Ferenca, dyrektora MOSiR Marka Wyciszkiewicza, reprezentanta szkółek pływackich jak również eksperta, który buduje baseny. Poruszymy także temat hali wielofunkcyjnej, która musi powstać w naszym mieście. Uważam, że taka debata jest formą konsultacji społecznych. Zachęcam do dyskusji i rozmowy. Bo rozmawiać trzeba – dodaje.

Na debatę radny zaprasza także wszystkie środowiska polityczne z Radomska. 

Dopytywany o sens takiej debaty i o to czy może się przełożyć na przywrócenie starej pływalni odpowiedział, że to jest temat do rozmowy, bo basen przy ul. Leszka Czarnego nie jest jeszcze zniszczony. Jego zdaniem może funkcjonować, ale po „liftingu”.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
basen basen radomsko radny radosław rączkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE