PUP rozdaje pieniądze na założenie firmy

Można wnioskować aż o 22 000 złotych. Bezrobotni muszą jednak mieć ścieżkę pomocy przewidującą wsparcie w postaci dotacji

Można wnioskować aż o 22 000 złotych. Bezrobotni muszą jednak mieć ścieżkę pomocy przewidującą wsparcie w postaci dotacji.


Planowane dotacje realizowane będą w ramach dwóch programów:
- "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie radomszczańskim (I)" w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych (Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój) - dla osób do 29 roku życia.
- "Aktywizacja osób po 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie radomszczańskim (I)" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego - dla osób powyżej 29 roku życia.

Wnioski o jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej przyjmowane będą w terminie od 15 czerwca do 17 lipca.

Osoby bezrobotne zainteresowane złożeniem wniosku o jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej mogą wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez pracowników PUP w Radomsku nt. "Wypełnianie wniosku o przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej". Spotkania odbędą się w dniach 11 i 12 czerwca (czwartek i piątek) o godzinie 9. Zapisy na zajęcia będą przyjmowane u doradców klienta indywidualnego do 10 czerwca.

Regulamin oraz wnioski dostępne są na stronie internetowej urzędu a także w siedzibie urzędu (Referat Instrumentów Rynku Pracy, pokój nr 12). Szczegółowe informacje można uzyskać również dzwoniąc pod nr tel. 44 683 73 56 do 58 wew. 38.

Więcej o:
powiatowy urząd pracy dotacja firma bezrobocie działalność gospodarcza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE