Punkt Szczepień Powszechnych w Radomsku. Ostatnie przygotowania

Fot. Klaudia Gajda

W niedzielę, w Bursie Szkolnej przy ul. Piastowskiej 21 trwały ostanie przygotowania do tego by właśnie tam w poniedziałek (19 kwietnia) ruszyły szczepienia. W tym budynku bowiem stworzono pierwszy w województwie łódzkim Punkt Szczepień Powszechnych.

W niedzielę trwało ostatnie znakowanie obiektu, wyznaczanie miejsc w poczekalni, wskazówki gdzie się poruszać w czasie szczepienia. W witrynach przy miejscu do szczepienia pojawiły się wszystkie niezbędne akcesoria, jak np. gaziki i preparaty do dezynfekcji.

- Od jutra, dokładnie od godziny 8.00 rano rozpoczyna się proces szczepienia w Radomsku. Dzisiaj przekazaliśmy razem z panią Jolantą Kowalik – Gęsiak, pełnomocnik ds. szczepień przeciw COVID-19, ostatnie takie najważniejsze elementy wyposażenia tego punktu, elementy głównie informacyjne ale niezbędne do tego aby rozpocząć proces szczepienia. Zaczynamy szczepienia na poziomie 200 szczepień dziennie, mamy nadzieję że w następnych dniach, następnych tygodniach, uda nam się dojść do 500 szczepień dziennie. To wszystko tutaj w bursie szkolnej w powiecie radomszczańskim. Chciałbym przypomnieć, że to jest pilotażowy projekt – mówił w niedzielę Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki.

Szczepienia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 20 (pierwsza zmiana w godz. 8-14. druga zmiana 14-20.). W przypadku większego zainteresowania ze strony mieszkańców możliwe będzie rozszerzenie działalności o sobotę i niedzielę.

Szczepienia będą odbywały się zgodnie z harmonogramem zgłoszeń dokonywanych w ramach Narodowego Programu Szczepień. Aby można było je wykonać, najpierw należy zarejestrować się w systemie NFZ. Można to zrobić telefonicznie: poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989, elektronicznie: poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej albo kontaktując się bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub swoją przychodnią.

Sprawdzając dane w niedzielne popołudnie, w punkcie w Bursie były jeszcze pojedyncze miejsca na szczepienie.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
szczepienia radomsko punkty szczepień bursa szkolna bursa szkolna radomsko powszechny punkt szczepień bursa szkolna 19 kwietnia szczepienia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE