PSP3 w Radomsku zyskała nowe ogrodzenie. Będzie bezpieczniej

PSP3 w Radomsku zyskała nowe ogrodzenie. Będzie bezpieczniej

Poprawiło się bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Radomsku. Wokół szkoły zostało zamontowane ogrodzenie. Stworzone zostało również przejście, dzięki któremu uczniowie będą mogli pokonywać bezpiecznie drogę do i ze szkoły. Inwestycja za 93 tys. złotych została zrealizowana w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego.

W ramach projektu pod nazwą „Bezpieczna Trójka” zamontowane zostało ogrodzenie a także automatyczna brama wjazdowa.

- Bardzo się cieszę z realizacji tego projektu. W inicjatywę tę zaangażowało się bardzo wiele osób, co pokazuje, że była potrzebna. Świadczy o tym również ilość oddanych na ten projekt głosów. Głosowali nie tylko mieszkańcy dzielnicy Folwarki, ale też mieszkańcy innych rejonów miasta – mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Realizacja inwestycji pochłonęła 93 tys. złotych. Inicjatorką projektu była nauczycielka PSP nr 3 Alicja Antoniak.

- Poprzednie ogrodzenie było w bardzo złym stanie technicznym i nie spełniało już swojego zadania. Stąd pomysł napisania projektu. Dzięki zamontowaniu nowego ogrodzenia znacząco poprawi się bezpieczeństwo uczniów naszej szkoły – podkreśla Alicja Antoniak.

Projekt „Bezpieczna Trójka” to nie tylko nowe ogrodzenie, ale też wytyczona nowa ścieżka, która umożliwia uczniom skrócenie drogi do i ze szkoły. Ścieżka łączy się z placem kościoła.

- Dzięki temu dzieci będą mogły pokonać bezpiecznie drogę, bez konieczności przechodzenia przez jezdnię. Co istotne, ze ścieżki tej – w godzinach otwarcia szkoły, będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy, nie tylko uczniowie – wyjaśnia Jadwiga Kowalczyk, dyrektor PSP nr 3 w Radomsku.

Więcej o:
radomsko psp3 radomsko bezpieczna trójka ogrodzenie budżet obywatelski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE