Przy PSP3 w Radomsku powstał kompleks lekkoatletyczny

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomsku wzbogaciła się o nowy kompleks lekkoatletyczny. Obiekt został wybudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz budżetu miasta. Uroczyste oddanie do użytku boiska odbyło się w piątek, 4 grudnia 2020 r.

- To bardzo ważna data dla naszej szkoły – mówiła Jadwiga Kowalczyk, dyrektor PSP nr 3 w Radomsku.

- Kompleks sportowy powinien być przy każdej szkole. Czekaliśmy na niego długo. Udało się dzięki Budżetowi Obywatelskiemu i społeczności lokalnej. Bieżnia lekkoatletyczna, z której będzie korzystała młodzież szkolna została wybudowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Drugi projekt to boisko wielofunkcyjne. To zadanie zostało sfinansowane z budżetu miasta – wyjaśnia Jadwiga Kowalczyk.

W uroczystym oddaniu do użytku kompleksu lekkoatletycznego wzięła udział społeczność szkoły. Nie zabrakło też wnioskodawcy, przewodniczącego Miejskiej Rady Sportu oraz prezydenta Radomska - Jarosława Ferenca.

- To już drugi projekt z Budżetu Obywatelskiego, realizowany w tym roku w PSP3. Wiosną oddawaliśmy ogrodzenie, a teraz bieżnię. Cieszę się i gratuluję tego, że społeczność lokalna jest tak zorganizowana, że potrafiła wygrać dwa projekty z Budżetu Obywatelskiego - mówił Jarosław Ferenc.

Budowa kompleksu kosztowała w sumie ok. 300 tys. złotych.

Więcej o:
radomsko psp3 radomsko boisko kompleks lekkoatletyczny budżet obywatelski inwestycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE