Przetarg na zagospodarowanie skweru przy ul. Piastowskiej zostanie unieważniony

Przetarg na zagospodarowanie skweru przy ul. Piastowskiej zostanie unieważniony

To już pewne. Prace związane z zagospodarowaniem skweru przy ul. Piastowskiej w Radomsku rozpoczną się później aniżeli zakładano. Nie udało się rozstrzygnąć przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania.

Według wstępnych założeń, skwer miał zostać zagospodarowany do końca 2020 roku. Już wiadomo, że nie będzie to możliwe. Ogłoszony przez magistrat przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji musi zostać unieważniony.

- Na przetarg wpłynęły cztery oferty. Wszystkie jednak przekraczały budżet, jaki miasto ma zarezerwowany na tę inwestycję. W najbliższym czasie ogłosimy kolejny przetarg – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

O tym, że skwer przy ul. Piastowskiej zostanie przebudowany mówi się od 2017 roku. Inwestycja to efekt współpracy miasta z przedsiębiorcą, któremu magistrat dofinansował budowę parkingu oraz drogi dojazdowej do prowadzonej przez niego apteki. Po stronie przedsiębiorcy leżało przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej tej inwestycji i nieodpłatne przekazanie jej miastu.

W ramach inwestycji na nieużytkowanym obecnie skwerze, stworzony zostanie teren rekreacyjny. Wybudowany zostanie tam m.in. plac zabaw. Pojawi się też fontanna, elementy małej architektury, nasadzenia oraz oświetlenie. Przebudowany zostanie również ciąg komunikacyjny, obsługujący Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Cały teren zostanie objęty miejskim monitoringiem.

Więcej o:
radomsko skwer ulica piastowska przebudowa zagospodarowanie inwestycja unieważniony przetarg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE