Przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku zmierza do końca

Przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku zmierza do końca

Dobra wiadomość dla kierowców. Przebudowa ul. Piłsudskiego w Radomsku zmierza do końca. Firma wykonująca inwestycję wkrótce przystąpi do wylewania masy bitumicznej.

Remont ul. Piłsudskiego dawał się we znaki kierowcom, a także mieszkańcom tej ulicy, którzy przez wiele miesięcy mieli utrudniony dojazd do swoich posesji.

Wszystko jednak wskazuje na to, że inwestycja niebawem zostanie zakończona. Firma wykonująca zadanie niebawem przystąpi do wylewania masy bitumicznej. Dzięki temu, przejazd samochodem nie będzie już stanowił problemu.

Prace związane z generalnym remontem drogi powiatowej - ul. Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego zgodnie z harmonogramem i umową mają trwać do 20 maja 2024 r.

W ramach tego zadania została wykonana: wymiana kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac objął także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego.

Całkowity koszt zadania to ok. 2,9 mln zł. Powiat pozyskał na ten cel dotację z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg), a także pomoc finansową z Miasta Radomska na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego.

Więcej o:
radomsko starostwo radomsko inwestycja ulica piłsudskiego remont przebudowa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE