Promocja książki Tomasza Michała Kolmasiaka

W piątek 26 stycznia, w Muzeum Regionalnym w Radomsku, odbyła się promocja najnowszej książki historycznej „W poszumie sosnowych lasów” autorstwa Tomasza Michała Kolmasiaka.

Ponad stustronicowa publikacja opowiada o wydarzeniach z okresu II wojny światowej w Wielgomłynach, a także okolicznych miejscowościach powiatu radomszczańskiego. W książce pisarz zawarł niepublikowane dotąd informacje oraz liczne zdjęcia. Autorem wielu z nich jest sam Tomasz M. Kolmasiak a część czarno-białych fotografii w książce pochodzi z jego prywatnego archiwum.

- Pomysł na książkę pojawił się kilka lat temu, kiedy to rozmawiałem z moim już nieżyjącym dziadkiem Stanisławem. Udało się od niego usłyszeć wiele ciekawych historii  na temat Żydów, którzy zamieszkiwali kiedyś Wielgomłyny (stąd pochodzi autor – red.) oraz historii wojennych z tych okolic. Pracując w jednej z lokalnych gazet miałem okazję rozmawiać z osobami, świadkami II Wojny Światowej. Postanowiłem ich historię spisywać i nagrywać. Powstało wówczas kilka artykułów prasowych na ten temat, a później zebrałem to w jedną książkę, którą dziś mam okazję zaprezentować. Wiele historii opisanych w książce wcześniej nigdzie nie było publikowanych - mówił  podczas spotkania z czytelnikami w muzeum Tomasz Michał Kolmasiak.

Książka ma za zadanie przypomnieć i uzmysłowić wojenne realia poprzez wybrane wydarzenia do jakich doszło na tych ziemiach. Ma także za zadanie przypomnieć  zwycięską dla polskiej partyzantki Bitwę pod Krzętowem (1 czerwca 1944 r.), która nie znalazła takiego uznania historyków i polityków, jak czczona z dużymi honorami Bitwa pod Ewiną. Poznamy w niej również historię niemieckiej zbrodni w Rudnikach (11 września 1942 r.) gdzie powieszono 20 osób.

Pod nr tel. 504 532 039 można się skontaktować z Tomaszem M. Kolmasiakiem i umówić się na wysyłkę pocztową lub odbiór osobisty książki w Radomsku. Koszt wynosi 25 zł.

Tomasz Michał Kolmasiak
"W poszumie sosnowych lasów"
stron 140
Radomsko 2017
Wydawca: ProMental Radomsko
Projekt okładki: Jakub Dobrowolski
ISBN 978-83-948608-0-6

Więcej o:
w poszumie sosnowych lasów promocja promocja ksiązki
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE