Profilaktyka przede wszystkim. Pikinik na Bartodziejach „Chce mi się chcieć”

W placówce wsparcia dziennego MOPS, przy ul. Narutowicza w środę 21 sierpnia zorganizowano piknik profilaktyczny „Chce mi się chcieć”.

Od marca do czerwca, członkowie Zespołu Profilaktyki z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z MOPS w Radomsku, przeprowadzili zajęcia w pięciu placówkach wsparcia dziennego, realizując kampanię „Zachowaj Trzeźwy umysł” jako „Profilaktyczne środy”. Z dziećmi i młodzieżą rozmawiano wówczas nie tylko uzależnieniach, ale o tym jak rozwijać swoje zdolności czy talenty.

- Profilaktyka jest spotkaniem z drugim człowiekiem w atmosferze życzliwości, empatii i zrozumienia. Jest czasem poświęconym innym w celu przeciwdziałania niepożądanym zachowaniom. Stąd nasz pomysł i propozycja dla dzieci i młodzieży na takie zajęcia i całą kampanię – usłyszeliśmy od członków MKRPA.

Zwieńczeniem tej kampanii był środowy piknik, na który zaproszono dzieci ze wszystkich placówek wsparcia dziennego, rodziców oraz mieszkańców miasta. W programie pikniku znalazły się konkursy, zabawy, malowanie twarzy i  animacje.

Nie zabrakło także miejsca na profilaktykę. Zajęcia poświęcone temu tematowi odbywały się w specjalnym namiocie profilaktycznym przygotowanym przez animatorów i profilaktyków z Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa. Zajęcia profilaktyczno – animacyjne w namiocie edukacyjnym były nie tylko świetną okazją do zabawy, ale także okazją do nauczenia się czegoś wartościowego o otaczającym świecie. Animatorzy wykorzystali atrakcyjne metody ćwiczeń oraz prowadzenia zajęć z użyciem alkogoogli czy narkogoogli. Wszystko po to, aby zachęcić najmłodszych do zdrowego stylu życia i wykształcić postawy wolne od przemocy i uzależnień.

Na uczestników pikniku czekał też poczęstunek. Przygotowano grilla, z którego było można zjeść smaczną kiełbaskę.

- Pomysł pikniku bardzo trafiony. Oprócz integracji mieszkańców naszej dzielnicy była tez okazja dla mojego dziecka, aby skorzystać z atrakcji, a przede wszystkim wziąć udział w zajęciach profilaktycznych w tym namiocie. Profilaktyki uzależnień nigdy dość – mówiła jedna z uczestniczek pikniku.

Organizatorami pikniku było Miasto Radomsko, Zespół Profilaktyki z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Więcej o:
profilaktyka radomsko mkrpa radomsko mos radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE