Prezenty dla dzieci od św. Mikołaja z PCK

Prezenty dla dzieci od św. Mikołaja z PCK

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, Polski Czerwony Krzyż, jak co roku organizuje akcje „Czerwonokrzyskiej gwiazdki” dla najbardziej potrzebujących rodzin. 10 grudnia święty Mikołaj wręczył dzieciom prezenty, zabawki oraz paczki z żywnością.

Na popołudniowe spotkanie w poniedziałek do restauracji przybyli podopieczni PCK. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne. Była również wspólna modlitwa oraz śpiewanie kolęd.

Jak mówiła prezes radomszczańskiego oddziału PCK, Małgorzata Lewandowska, w tym roku przygotowano ponad 200 paczek dla najbardziej potrzebujących. Paczki wypełnione były produktami żywnościowymi oraz słodkimi podarkami. W akcję włączyli się wolontariusze.

- Zawsze warto jest pomagać. Dlatego zbieraliśmy pieniądze na to żeby zorganizować dzisiejszą wigilię. Zaprosiliśmy oczywiście dzieci. Chcieliśmy bardzo, by ta chwila była dla nich miłym przeżyciem. Obdarowane zostały prezentami prze Mikołaja. Choć może nie są takie super, to wolontariusze bardzo się starają i dają radę. Również mieszkańcy chętnie włączali się w pomoc
- mówiła jedna z wolontariuszek PCK, Karolina Półrola uczennica ZSDiOŚ.

- Polski Czerwony Krzyż wspiera najbiedniejszych. Dzisiejsze wydarzenie jest coroczną akcją i jesteśmy bardzo zadowoleni, że w ogóle tyle osób pojawia się na takich wigiliach organizowanych przez radomszczański oddział. Co znajduje się w paczkach, nie mogę zdradzić. To jest niespodzianka
- mówił wolontariusz Zygmunt Saternus.

Więcej o:
pck radomsko czerwonokrzyska gwiazdka 2018
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE