Pożyczki online krótkoterminowe - kiedy warto z nich skorzystać?

Pożyczki online krótkoterminowe - kiedy warto z nich skorzystać? Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Pieniądze pożyczamy na różne cele: od poważnych inwestycji związanych z kupnem nieruchomości czy samochodu po drobne zakupy, remonty oraz domowe naprawy. W tym drugim przypadku bardzo dobrym wyborem są pożyczki krótkoterminowe, które z powodzeniem funkcjonują jako pożyczki online. Co je wyróżnia, w jaki sposób można na nich skorzystać i kiedy warto zainteresować się tą formą? Wyjaśniamy.

1. Co wyróżnia pożyczki krótkoterminowe?
2. Pożyczki online - jak robić to mądrze
3. Jakich formalności wymagają szybkie pożyczki?

Dostępność finansowania krótkoterminowego, także pod postacią pożyczki online, sprawia, że co roku rośnie liczba osób nimi zainteresowanych. Pożyczać trzeba jednak z głową.

Co wyróżnia pożyczki krótkoterminowe?

Jak zauważyć można na https://www.pozyczki20.com/, pożyczki krótkoterminowe, niezależnie od tego, czy są to pożyczki online czy zawierane stacjonarnie, zawierane są na okres krótszy niż dwa lata. Mogą to być pożyczki na miesiąc, pożyczki na 30 dni czy na rok. Dotyczą także niższych i łatwiejszych do spłacenia kwot - do 10 000 złotych. Łatwiej określić w tym przypadku ryzyko, gdyż perspektywa kredytowania ułatwia przewidzenie różnych okoliczności, do jakich dojść może po drodze. Uproszczone są także formalności.

Pożyczki online - jak robić to mądrze

Szybkie pożyczki, jak każde inne zobowiązanie, powinno być jednak dobrze rozważone i uwzględnione w budżecie. Pożyczone środki należy zwrócić i - niezależnie od ilości i wysokości rat - zawsze jest to obciążenie. Dobrym pomysłem jest dokonanie symulacji - można to zrobić na przykład na stronie https://eurocent.pl/ - oraz zestawienie ze sobą różnych ofert w kalkulatorach i porównywarkach kredytowych. Nigdy nie należy również poddawać się pokusie spłacania długów pożyczkami - to pierwszy krok do wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Jakich formalności wymagają szybkie pożyczki?

Szybkie pożyczki krótkoterminowe w porównaniu do tradycyjnych pożyczek bankowych mają znacznie uproszczone formalności. W większości instytucji wystarczy, że klient określi, z jakich źródeł czerpie dochód - może to być umowa o pracę, emerytura, renta, umowa zlecenie.

Co ważne, dochody nieregularne wcale nie są czynnikiem uniemożliwiającym podpisanie umowy. W przypadku starania się o pożyczkę krótkoterminową najczęściej nie trzeba dostarczać zaświadczeń - wystarczy podpisanie odpowiedniego oświadczenia we wniosku. Mimo to pozytywna historia w BIK pomoże - pożyczki bez BIK to wyższe oprocentowanie i dodatkowe opłaty w postaci marży czy kosztów manipulacyjnych.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE