Pow. bełchatowski: 49-letnia rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki

Pow. bełchatowski: 49-letnia rowerzystka zginęła pod kołami ciężarówki Fot. KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, do którego doszło w miejscowości Tatar w gminie Szczerców. 49-letnia cyklistka nagle wjechała pod koła jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego. W wyniku poniesionych obrażeń zmarła.

24 listopada 2020 roku o godzinie 19.00 bełchatowscy policjanci otrzymali informację o wypadku w miejscowości Tatar w gminie Szczerców.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 49-letnia rowerzystka, mieszkanka powiatu bełchatowskiego, wykonała nagły manewr skrętu w lewo i wjechała bezpośrednio pod koła jadącego w tym samym kierunku samochodu ciężarowego marki Volvo, kierowanego przez 56-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci.

Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów, zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków. Mimo udzielonej pomocy i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon kobiety. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego ciężarówką.

Wynik badania wskazał, że mężczyzna był trzeźwy. Kierująca rowerem jechała bez żadnego oświetlenia. Była ubrana w odzież koloru ciemnego i nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych.

(info: KPP Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów policja bełchatów rowerzystka śmierć rowerzystki wypadek śmiertelny wypadek gmina szczerców tatar
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE