Potrzebna pomoc w odbudowie marzeń Janka z Orkiestry Dętej Expresja

Fot. Klaudia Gajda

Janek Cisowski, to 20-latek z Sudzinka, jego największą pasją jest mechanika pojazdowa. Już od lat dziecięcych zamiast kupować sobie zabawki wydawał zebrane pieniądze na narzędzia i sprzęt warsztatowy. Na koniec stycznia jego mozolnie tworzony warsztat spłonął – potrzebne są fundusze na jego odbudowę.

31 stycznia w Sudzinku, gmina Żytno doszło do pożaru. Spłonął budynek gospodarczy, gdzie warsztat miał 20 letni Janek Cisowski – pasjonat polskiej motoryzacji. Chłopak miał tam sprzęt typowy dla mechanika. Od małego właśnie zamiast kupować zabawki czy gry wybierał narzędzia. Przez lata stworzył własny warsztat – na razie nie pracował zarobkowo, jeszcze chodzi do szkoły – wraz z grupą pasjonatów próbowali remontować stare polonezy i maluchy.

Janek gra w Orkiestrze Dętej Expresja działającej przy MDK w Radomsku – jest trębaczem. Koledzy z Orkiestry postanowili zrobić zrzutkę dla miłośnika motoryzacji.

-Nasza Orkiestra słynie z wielu akcji charytatywnych, zawsze chętnie bierzemy w nich udział i je organizujemy. Jeśli jakiekolwiek nieszczęście spotyka bliską nam osobę, w tym przypadku jest to nasz kolega, przyjaciel, muzyk… nie było nawet chwili zastanowienia. Z inicjatywy saksofonisty Bartosza, powstał pomysł akcji crowdfundingowej z przeznaczeniem dla naszego przyjaciela – mówi Krzysztof Jabłoński, kapelmistrz Orkiestry Dętej Expresja.

Wsparcie dla Janka po pożarze!

W piątkowym serwisie Flesz Radomsko24.pl szerszy materiał o Janku. Oglądaj!

Więcej o:
Janek Ciskowski pomoc warsztat Sudzinek warsztat pożar pożar warsztat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE