Poselska interwencja Konfederacji. Pytanie o oddział dziecięcy w szpitalu w Radomsku

Poselska interwencja Konfederacji. Pytanie o oddział dziecięcy w szpitalu w Radomsku

Poseł Konfederacji Robert Winnicki złożył ponowie interwencję do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Parlamentarzystę interesuje temat oddziału dziecięcego w radomszczańskim szpitalu i jego ponowne otwarcie.

Poseł Winnicki interpelację wysłał do ministerstwa 28 marca.

- Brak oddziału dziecięcego w powiecie, który zamieszkuje 112 000 osób, jest sytuacją całkowicie niezrozumiałą, która generuje ogromne problemy rodziców dzieci, którzy muszą szukać pomocy kilkadziesiąt kilometrów dalej od domu, ryzykując ich życie i zdrowie – podnosi poseł.

Robert Winnicki przypomina, że w odpowiedzi, którą wcześniej otrzymał od ministra Niedzielskiego była informacja, że oddział ruszy 1 stycznia. Do dziś oddział ten nie funkcjonuje.

Poseł zadaje ministrowi trzy nowe pytania: kiedy zostanie otwarty oddział dziecięcy w Szpitalu Powiatowym w Radomsku? Jakie działania zamierza Pan podjąć? Co było przyczyną niedotrzymania zobowiązania w odpowiedzi na interpelację?

Przypomnijmy. Temat przywrócenia pracy dziecięcego oddziału był wielokrotnie poruszany i opisywany na łamach naszego portalu. Dyrektor placówki zapewniał, że wszystko jest już zapięte na ostatni guzik, a jedyny problem to zapewnienie właściwej kadry lekarsko-pielęgniarskiej do tego oddziału.

Więcej o:
szpital szpital radomsko konfederacja robert winnicki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE