Porażka na zakończenie rundy. RKS Radomsko - Ursus Warszawa 0:1 - Radomsko24.pl

Porażka na zakończenie rundy. RKS Radomsko - Ursus Warszawa 0:1

W ostatnim meczu rundy jesiennej (17 listopada) RKS Radomsko przegrał na własnym stadionie z Ursusem Warszawa 0:1 (0:1).

Kibice na stadionie przy Brzeźnickiej, nie zdążyli jeszcze dobrze usiąść na swoich miejscach, a już w pierwszych sekundach padła bramka dla drużyny Ursusa Warszawa. Jej strzelcem został Krzysztof Możdżonek. Przez całą pierwszą połowę drużyna RKS próbowała wyrównać. Na bramkę uderzali Mateusz Wrzesień czy Paweł Baraniak. Bezskutecznie. Na przerwę z bramkową przewagą schodzili gracze „Traktorków”.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze. Obraz gry przypominał ten z pierwszej połowy. Atakował RKS a goście umiejętnie się bronili. Ciekawie się zrobiło w 80. min. kiedy to czerwoną kartkę obejrzał zawodnik z Warszawy. Faulowany był Omar Tall. Gra w przewadze nie spowodowała już zmiany wyniku meczu i goście ze stolicy wywożą z Radomska komplet punktów. Przerwana została także passa siedmiu spotkań bez porażki RKS Radomsko. Zapis spotkania w tym miejscu.

Mecz z Ursusem Warszawa był ostatnim spotkaniem w rundzie jesiennej RKS Radomsko. Z 24 punktami żółto-niebiescy zajmują 10. miejsce w tabeli. Zanotowali 7 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek. Bramki: 24:23.

RKS Radomsko – Ursus Warszawa 0:1
30 sekunda, K. Możdżonek

RKS Radomsko: D. Podleśny – A. Pluta, A. Ślęzak, M. Wrzesień, P. Baraniak, K. Sadziński, Ł. Bocian ('77 O. Tall), D. Jatczak, (’62 D. Siewiera), D. Daniliczyk, F. Zatorski (’52 N. Balcerzyk), A. Saktura

Wyjściowa jedenastka Ursus Warszawa: O. Wienczatek, - E. Dzięcioł, W. Bernacik, R. Słomka, G. Skowroński, K. Możdżonek, P. Jabłoński, M. Bawolik, S. Szerszeń, A. Górecki

Sokół Ostróda - Legia II Warszawa  - przełożony na kwiecień 2020

RKS Radomsko rozegra jeszcze jeden mecz w tym roku w III lidze. 24 listopada zmierzy się awansem na wyjeździe z Legią II Warszawa.

rks rks radomsko kibice radomsko kibice rks nasze miasto radomsko rks radomsko ursus warszawa