Policyjny bilans majowego weekendu na drogach

Policyjny bilans majowego weekendu na drogach Fot. KWP Łódź

Od 30 kwietnia do 5 maja na drogach całego kraju prowadzone były policyjne działania „Majowy Weekend 2019”. Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracali na wykroczenia drogowe. Szczególnie te najbardziej niebezpieczne: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie i omijanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezapinanie pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe przewożenie dzieci.

Podczas prowadzonej akcji od 30 kwietnia do 5 maja na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 35 wypadków drogowych, w których jedna osoba poniosła śmierć, a 47 odniosło obrażenia. Policjanci wyeliminowali z ruchu 164 nietrzeźwych kierujących. Na terenie powiatu radomszczańskiego w tym okresie doszło do 26 zdarzeń drogowych. W tym 2 wypadków samochodowych. Ranne zostały 3 osoby. Jeden kierujący był nietrzeźwy.

Natomiast na drogach w całej Polsce doszło w sumie do 361 wypadków, w których zginęło 28 osób, a 441 osób zostało rannych. Wszystkich kierujących pod wpływem alkoholu, których udało się zatrzymać było 1815.

Podczas ubiegłorocznej majówki, która trwała od piątku 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku doszło do 94 wypadków, w których rannych zostało 119 osób, a 9 poniosło śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu 212 nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze zwracali również uwagę na najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych, przechodzących poza wyznaczonymi przejściami czy też poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych. W działaniach brał udział policyjny śmigłowiec, z pokładu którego policjanci również czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Policjanci sprawdzali również czy nie doszło do zakłóceń w ruchu oraz czy kierowcy pojazdów nie popełniają wykroczeń. Z góry lepiej widać i można wytypować pojazdy do kontroli drogowej, przekazując informację załogom będącym w radiowozach.

Więcej o:
policja majowy weekend 2019 policja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE