Policjanci ostrzegają: uwaga na dzikie zwierzęta na drogach!

Policjanci ostrzegają: uwaga na dzikie zwierzęta na drogach! Fot. pixabay.com

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku ostrzegają przed zwierzętami, które można spotkać w rejonie dróg. W ostatnim czasie na terenie powiatu radomszczańskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt leśnych.

W okolicznych lasach powiatu radomszczańskiego często możemy spotkać zwierzynę leśną, która podczas migracji przebiega przez jezdnię. Spłoszone zwierzę najczęściej nie zatrzymuje się przed nadjeżdżającym pojazdem, lecz niespodziewanie wbiega wprost pod jego koła. Dlatego zachowajmy szczególną ostrożność na drogach poza obszarem zabudowanym.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach leśnych oraz wiejskich.

- Drogi zlokalizowane w rejonie pól i lasów utrudniają dzikim zwierzętom bezpieczne przejście. W ostatnich dniach na drogach powiatu radomszczańskiego doszło do kilku zdarzeń ze zwierzyną. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze, może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, ale również dzikie zwierzęta. Wystraszone i spłoszone zwierzę potrafi nagle wbiec na jezdnię wprost pod samochód lub nawet go staranować. Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku. Zachowajmy szczególną ostrożność, aby bezpiecznie dojechać do celu – apeluje Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Jeżeli dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce wypadku trójkątem ostrzegawczym. Trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności w stosunku do zwierzęcia, gdyż ranne może być niebezpieczne. W takiej sytuacji należy zabezpieczyć miejsce wypadku i zawiadomić o nim policję.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański policja radomsko zwierzęta dzikie zwierzęta zwierzęta na drodze ostrzeżenie apel
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE