Policjanci odzyskali skradzione we Francji Infiniti Q50

Policjanci odzyskali skradzione we Francji Infiniti Q50

Łódzcy kryminalni odzyskali infiniti, które zostało ukradzione w 2019 roku we Francji. Szacowana wartość tego pojazdu to około 100 tys. złotych. Teraz radomszczańscy śledczy ustalają okoliczności kradzieży tego auta.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi 21 października 2021 roku realizowali czynności służbowe związane ze zwalczaniem tzw. przestępczości samochodowej na terenie powiatu radomszczańskiego. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie jednego z zakładów mechaniki pojazdów znajduje się samochód pochodzący z przestępstwa.

- Kryminalni pojechali pod wskazany adres celem zweryfikowania posiadanych informacji. Mężczyzna, który dysponował autem stwierdził, że hobbystycznie zajmuje się naprawą samochodów i robi to tylko dla wybranych znajomych. Policjanci sprawdzili w systemach policyjnych wszystkie pojazdy znajdujące się na terenie posesji. Eksperci z Pracowni Mechanoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi szybko ustalili, że tabliczka znamionowa przytwierdzona do infiniti Q50 nie jest oryginalna. Następnie okazało się, że samochód ten został ukradziony w 2019 roku we Francji. Z uwagi na powyższe, auto to zostało zabezpieczone na parkingu policyjnym – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Obecnie śledczy ustalają okoliczności w jakich doszło do kradzieży tego pojazdu i przewiezienia go na teren Polski.

Policjanci przypominają, że w przypadku zakupu przedmiotu pochodzącego z przestępstwa powinniśmy liczyć się z odpowiedzialnością karną za paserstwo. Ponadto, skradziony przedmiot jest konfiskowany i oddawany prawowitemu właścicielowi.

(info: KPP Radomsko)

Więcej o:
radomsko policja radomsko infinity kradzież samochód odzyskany samochód
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE