Podsumowanie wizyty izraelskiej młodzieży w Radomsku

Uczniowie z Kiryat Bialik opuścili już Radomsko. Wizyta okazała się udanym przedsięwzięciem

Fot. UM RadomskoUczniowie z Kiryat Bialik opuścili już Radomsko. Wizyta okazała się udanym przedsięwzięciem.

Podczas podsumowania, opiekun izraelskiej grupy Rami Porat wspomniał o niezwykłej atmosferze, towarzyszącej wizycie. Podziękował radomszczańskiej młodzieży, nauczycielom, dyrektorom szkół, miejscowemu Towarzystwu Przyjaźni Polsko – Izraelskiej, władzom miasta oraz pracownikom urzędu, którzy byli odpowiedzialni za koordynację działań.

W ostatni dzień pobytu uczestnikom zapewniono ciekawe atrakcje. Odkrywali oni tajemnice nagrobków na cmentarzu żydowskim znajdującym się przy ul. Przedborskiej,  uczestniczyli w zajęciach karaoke, sportowych, tanecznych i origami.

Kulminacją było posadzenie drzewa przyjaźni oraz puszczanie w niebo balonów z miniaturkami flag Polski i Izraela. W Miejskim Domu Kultury odbył się koncert, na którym wystąpił zespół klezmerski The Saint. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie radomszczańskich szkół. Młodzież z Izraela z kolei zaprezentowała program taneczno-wokalny.

W zajęciach z uczniami z Kiryat Bialik uczestniczyli uczniowie Zespołów Szkolno-Gimnazjalnych nr 2, 3, 5, 7 w Radomsku.

W ocenie władz miasta spędzony razem czas wypełniła radość i wzajemna inspiracja pozbawiona uprzedzeń i stereotypów. To wszystko z kolei sprawiło, że wieczorne pożegnanie było rozstaniem przyjaciół, któremu towarzyszyły łzy wzruszenia.

Więcej o:
żydzi wizyta kiryat bialik izrael wymiana międzynarodowa uczniowie zajęcia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE