Podstrefa inwestycyjna rośnie w siłę

Podstrefa inwestycyjna rośnie w siłę

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisała porozumienie z Urzędem Miasta, dzięki któremu miasto otrzyma dotację w kwocie 500 tysięcy złotych przeznaczoną na przebudowę ulicy Geodetów. Inwestycje w radomszczańską podstrefę się spłacają, dowodem na to jest zainteresowanie przedsiębiorców chcących prowadzić swoją działalność właśnie w Radomsku, w tym dużego chińskiego inwestora, o którym przedstawiciele strefy jeszcze nie mogą wszystkiego powiedzieć.

Przebudowa ulicy Geodetów będzie kosztować ponad milion złotych, jak wyjaśnia poseł Anna Milczanowska, pieniądze na wsparcie inwestycji udało się pozyskać dzięki jej prośbie skierowanej do zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Kiedy byłam prezydentem miasta zabiegałam o to, by otrzymać takie wsparcie. Dzięki przychylności zarządu ŁSSE w końcu się to udało – zauważa poseł Milczanowska.

- Dziękuję bardzo, że ŁSSE może dofinansować nasze zadanie jakim jest przebudowa ulicy Geodetów. Taka inwestycja pozwoli nam na uatrakcyjnienie działki dla przedsiębiorców. Jest to działka, która znajduje się za Indesitem w kierunku Stobiecka Szlacheckiego. Teren jest dość trudny ze względu na duży spadek, ale chcemy go zniwelować – dodaje prezydent Radomska, Jarosław Ferenc.

Prezydent poinformował też, że trwają obecnie rozmowy mające na celu powiększenie radomszczańskiej strefy. Chodzi tu przede wszystkim o 24 hektary znajdujące się niedaleko ulicy Sucharskiego.

Zdaniem wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Inwestycyjnej Agnieszki Sygitowicz, nasza strefa jest jedną z najlepszych w województwie łódzkim, a ogrom pracy jaki został w nią włożony już procentuje. Widać zainteresowanie inwestorów lokalnych jak i międzynarodowych koncernów, którzy w ostatnim czasie coraz częściej odwiedzają naszą strefę. Obecnie trwają rozmowy z dużym chińskim inwestorem zainteresowanym naszymi terenami inwestycyjnymi.

- Nasz inwestor odwiedził Radomsko oraz jedną inną lokalizację. Muszę powiedzieć, że Radomsko podobało mu się najbardziej, gdyż z jego punktu widzenia bardzo ważne są już funkcjonujące w strefie zakłady, które mogą stać się jego podwykonawcami. Na tą chwilę nie możemy nic więcej powiedzieć – wyjaśnia wiceprezes Agnieszka Sygitowicz.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE