Podpowiadamy, jakie nawozy do trawy są godne uwagi

Podpowiadamy, jakie nawozy do trawy są godne uwagi

Planujesz wyhodować przed domem piękny i gęsty trawnik? A może masz działkę rekreacyjną i marzy Ci się małe boisko? Musisz wiedzieć, że aby trawa rosła bujna i intensywnie zielona, trzeba o nią odpowiednio dbać. Kluczowe jest przede wszystkim jej nawożenie. Jak nawóz warto wybrać do trawy? Czytaj dalej i poznaj nasze podpowiedzi!

Wieloskładnikowe nawozy do trawy

Nie wiesz, jakie nawozy do trawy są najlepszym wyborem? Bez wątpienia dobrze sprawdzą się mieszanki wieloskładnikowe. Powinny one zawierać przede wszystkim niezbędny dla trawy potas oraz substancje humusowe. Dotyczy to zwłaszcza gleby, która jest uboga w składniki odżywcze. Jeśli regularnie będziesz nawoził trawnik taką mieszanką, przyczynisz się do znacznej poprawy struktury gleby. Możesz np. zdecydować się na nawóz marki Vila, który dostępny jest w ofercie sklepu internetowego novaminerals.pl. Nadaje się on do wszystkich rodzajów trawy i przyspiesza jej wzrost. Poza tym poprawia zdolność podłoża do magazynowania wody.

Nawóz na wzrost i zagęszczenie trawy

Bez wątpienia trawnik powinien być gęsty. Jeśli chcesz uzyskać taki efekt, wybierz np. nawóz Pro-Complex, który skutecznie zagęszcza zielone powierzchnie. Należy stosować go trzy razy w roku od wiosny do jesieni. Nawóz ten jest łatwy w aplikacji, a co ważne, nadaje się nawet do bardzo intensywnie użytkowanych trawników. Z kolei, jeżeli zależy Ci na wzroście trawy, postaw na nawóz Szybki Wzrost oferowany przez markę Vila. Zawiera on dużo azotu oraz wapnia, co sprzyja nie tylko wzrostowi, ale też intensywnemu wybarwieniu trawy. Co ważne, możesz stosować go razem z innymi produktami wieloskładnikowymi.

Jakie inne nawozy do trawy są godne uwagi?

Chcesz wiedzieć, jakie jeszcze nawozy do trawy mogą dobrze sprawdzić się w Twoim przypadku? Jeśli zauważyłeś, że trawnik porósł mchem, postaw na nawóz z dużą ilością żelaza. Dzięki temu rozwój mchu zostanie skutecznie zatrzymany. Godnym uwagi produktem jest AntyMech marki Vila, który dodatkowo wzmacnia trawę i przyspiesza pokrycie miejsc zajętych wcześniej przez mech.

W przypadku traw przydatne mogą być także uniwersalne nawozy z mocznikiem, które warto zastosować głównie wczesną wiosną. Ponadto możesz również rozważyć zakup wieloskładnikowego nawozu Hydrocomplex marki Yara Mila. Nie zawiera on chlorku i ma postać praktycznych granulek. W jego składzie znajduje się m.in. azot, potas, fosfor i siarka. Nie brakuje też żelaza, magnezu czy boru. Hydrocomplex jest nawozem o dobrej rozpuszczalności. Co ważne, inicjuje on pobieranie przez rośliny wody. Poza tym, dzięki formie granulek, nie pyli się i nie wydziela zapachu.

Jaki nawóz do trawy zastosować jesienią?

Zastanawiasz się, czy nawożenie trawy jesienią ma sens? Jak najbardziej. Musisz wiedzieć, że dzięki temu trawa będzie mogła odpowiednio przygotować się do zimy i kolejnego sezonu wegetacyjnego. Godnym polecenia produktem jest granulowany nawóz jesienny marki Vila. Możesz kupić go m.in. w praktycznym wiaderku, które ułatwia jego transport i przechowywanie. Nawóz idealnie nadaje się na jesień i koniec lata. Oprócz tego można zastosować go bardzo wczesną wiosną. Jego zadaniem jest przede wszystkim wsparcie rozwoju systemu korzeniowego oraz stymulacja krzewienia. W dodatku zmniejsza on ryzyko zachwaszczenia trawnika. Dzięki brakowi azotu trawa nie jest pobudzana do wzrostu. Z kolei wysoka zawartość potasu i fosforu pozwala uzupełnić niedobory składników po sezonie wegetacyjnym. W ten sposób trawa poprawi swoją kondycję przed zimą i będzie miała lepszą odporność na choroby oraz przemarzanie. Warto wiedzieć, że nawóz dodatkowo zawiera też wapń i siarkę.

Jak widać, istnieje wiele nawozów odpowiednich do trawy. Ich wybór zależy przede wszystkim od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Poza tym niektóre nawozy nadają się do zastosowania w konkretnym czasie, np. jesienią. Jeśli zdecydujesz się na któryś z polecanych przez nas preparatów, na pewno będziesz cieszyć się pięknym i zdrowym trawnikiem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE