Podejrzany o rozbój w rękach policjantów

Podejrzany o rozbój w rękach policjantów Fot. KPP Radomsko

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Podejrzany pobił mieszkańca powiatu radomszczańskiego, a następnie ukradł mu portfel z jego zawartością. W przeszłości odpowiadał już za podobne czyny. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

10 czerwca 2019 roku do Komendy Powiatowej Policji w Radomsku przyszedł pokrzywdzony, który zgłosił, że dwa dni temu został pobity i okradziony przez poznanego tego samego dnia mężczyznę. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się kłótnia, doszło do szarpaniny w trakcie której napastnik uderzył w nos zgłaszającego. Następnie napastnik ukradł pokrzywdzonemu portfel, w którym znajdowała się m.in. karta bankomatowa.

Podejrzewany o to przestępstwo tego samego dnia kilkukrotnie płacił skradzioną kartą. Policjanci wykonali niezbędne czynności w celu podjęcia działań zmierzających do ustalenia miejsca pobytu mężczyzny. Tego samego dnia w godzinach nocnych świadek przestępstwa rozpoznał sprawcę, o czym bezzwłocznie poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze zatrzymali 22-letniego mieszkańca Radomska, któremu przedstawiono zarzuty dotyczące rozboju, uszkodzenia ciała oraz kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Na wniosek Prokuratora sąd aresztował 22-latka na 3 miesiące.

Więcej o:
policja radomsko rozbój radomsko kradzież
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE