Podejrzani o rozbój w centrum Radomska trafili do aresztu

Podejrzani o rozbój w centrum Radomska trafili do aresztu

Radomszczańscy policjanci wytypowali i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, trzeci został objęty policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia, około godziny 18.00 w Radomsku. Sprawcy obserwowali swoją przyszłą ofiarę,  jak robi zakupy w jednym ze sklepów w centrum miasta.

–  Po wyjściu 55-latka ze sklepu zaproponowali mu wspólne spożywanie alkoholu w bramie kamienicy. Gdy pokrzywdzony wszedł w bramę został zaatakowany przez dwóch napastników, którzy zaczęli uderzać pokrzywdzonego w twarz. Trzeci w tym czasie stał na tzw. „czatach”. Po pobiciu pokrzywdzonego sprawcy przeszukali mu kieszenie, z których skradli dwa portfele z dokumentami, 150 zł oraz telefonem komórkowym. Po pobiciu i kradzieży napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia – mówi Wojciech Auguścik z KPP Radomsko.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policjantów. Funkcjonariusze już następnego dnia ustalili, kto stoi za rozbojem. Policjanci wytypowali i zatrzymali trzech mieszkańców Radomska w wieku od 19 do 38 lat.

– Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju. Decyzją sądu dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Trzeci został objęty policyjnym dozorem. Wszystkim grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności – dodaje policjant.

Więcej o:
rozbój w radomsku rozbój radomsko policja radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE