Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Kamil” już po kontroli

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Kamil” już po kontroli Fot. Starostwo Powiatowe

Służby Wojewody Łódzkiego skontrolowały już budynek w Strzałkowie, gdzie funkcjonować ma Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Kamil”.

Z pomysłem utworzenia POW, czyli jednostki, której dotąd w naszym powiecie nie było, wystąpiła dyrekcja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku. Swój dom (a formalnie - całodobową opiekę i wychowanie, zaspokojenie niezbędnych potrzeb, w szczególności: emocjonalnych, rozwojowych, zdrowotnych, bytowych, społecznych i religijnych) znajdą tam dzieci pozbawione z różnych powodów pieczy rodzicielskiej. Pobyt podopiecznych z zasady ma tam charakter przejściowy - do czasu powrotu dziecka do rodziny naturalnej lub umieszczenia w innych formach rodzinnej pieczy zastępczej. Projekt został zaakceptowany przez Zarząd oraz Radę Powiatu Radomszczańskiego.

- Kontrola zakończyła się wynikiem pozytywnym. Czekamy na oficjalną decyzję Wojewody Łódzkiego, która pozwoli na uruchomienie działalności tej placówki

– informuje członek Zarządu Powiatu, Fabian Zagórowicz.

Placówka będzie mieścić się w domu jednorodzinnym w Strzałkowie, gdzie do niedawna działał Rodzinny Dom Dziecka. Przed jej otwarciem niezbędne było przeprowadzenie prac remontowych i adaptacyjnych. Wnętrza zostały na nowo pomalowane, wstawiono nowe drzwi, po przebudowie najniższej kondygnacji urządzono tam świetlicę.

POW ,,Kamil” zapewni mieszkającym tam dzieciom bardzo szeroki zakres opieki. Praktycznie ma tam być jak w dużej rodzinie, a opiekunowie spędzać będą z swoimi podopiecznymi całą dobę. Wspólnie będą robić zakupy, sprzątać, wykonywać szereg domowych czynności takich jak pranie, czy gotowanie.

Docelowo nad rozwojem i bezpieczeństwem 14 dzieci w różnym wieku czuwać ma 11 osób personelu, w tym 8 opiekunów.

Czytaj także: Dodatkowe łóżka w Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym w Przedborzu i Pławnie

Więcej o:
strzałków placówka opiekuńczo-wychowacza kamil starostwo powiatowe radomsko pcpr radomsko kamil placówka opiekuńcza
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE