Pijany kierowca zatrzymał się na środku skrzyżowania

Pijany kierowca zatrzymał się na środku skrzyżowania Fot. KPP Radomsko

Na jednym ze skrzyżowań w Radomsku, zatrzymał się osobowy volkswagen. Pomimo zielonego światła na sygnalizatorze, samochód nie opuszczał skrzyżowania. Policjanci radomszczańskiej drogówki patrolujący miasto, postanowili zatrzymać do kontroli kierującego. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany. 68-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat więzienia.

24 kwietnia 2023 roku około godziny 11.20 na ulicy Narutowicza w Radomsku, funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, patrolując miasto zauważyli samochód osobowy, który pomimo zielonego światła na sygnalizatorze, zatrzymał się na środku skrzyżowania, powodując utrudnienia w ruchu drogowym. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli kierującego.

- Okazało się, że za kierownicą auta siedział 68-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Samochód został odholowany na policyjny parking a kierującemu zatrzymano prawo jazdy – mówi Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
radomsko policja radomsko ulica narutowicza pijany kierowca zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE