Piękna sypialnia w stylu skandynawskim

Piękna sypialnia w stylu skandynawskim Fot. Obraz BUMIPUTRA z Pixabay

Styl skandynawski jest wciąż najpopularniejszym stylem urządzania wnętrz w Europie, a także w Polsce. Nic w tym dziwnego. To kwintesencja elegancji, gustu i smaku. Skandynawowie wybierają doskonałej jakości materiały, którymi wykańczają swoje wnętrze. Stawiają na rozwiązania ponadczasowe, które nie znudzą się nawet po latach. W ich domach mnóstwo tego, co pochodzi prosto z natury. Neutralna kolorystyka pozwala na wyciszenie i relaks, jednak nie oznacza to, że wnętrza są nudne.

Piękna sypialnia w stylu skandynawskim

Jeżeli jakieś pomieszczenie w domu czeka na swoją reorganizację, warto najpierw zabrać się za sypialnię. To przecież tam wypoczywamy i relaksujemy się. Nie trzeba wiele, aby sypialnia stała się prawdziwą oazą spokoju. Co zrobić, aby to miejsce w domu urządzić w stylu skandynawskim? Duże znaczenie mają zarówno same meble do sypialni, które są wykonane z naturalnego drewna, jak też dodatki i kolorystyka. Z sypialni skandynawskiej bije prawdziwy spokój i relaks. Próżno szukać w tych wnętrzach mocnych nasyconych barw, które rozbudzają układ nerwowy. Wszystko jest przygaszone i stonowane. Pojawiają się kolory takie jak szarość, beż, brąz, ciemna zieleń, zgaszony róż. Oczywiście To nie jedyna paleta barw. Sporo tam też bieli. Ta stanowi przecież najlepsze tło dla mebli i dodatków. Jeżeli zatem chcemy aranżować sypialnią na skandynawską modę, warto rozejrzeć się za taką paletą kolorystyczną. Wprowadzać ją małymi krokami, na przykład poprzez przemalowanie ścian.

Okazałe łóżka do sypialni

Skandynawski sypialnia z numerem jeden jest zawsze łóżko. To najczęściej jest spore, o dużych rozmiarach, tak by zmieścić nie tylko parę małżeńską, ale też dzieci. Skandynawowie bardzo często właśnie tak urządzają swoje sypialnie. Rozłożyste łóżko jest centrum tego pomieszczenia. Jakie meble Sprawdzają się najlepiej? Łóżko kontynentalne to doskonała opcja. Łóżka tapicerowane, z przyjemny dla oka zagłówkiem, to też świetna sprawa. Inny pomysł to łóżko wykonane z drewna.

Prawdziwym hitem ze Skandynawii są też rattanowe zagłówki, które stanowią wyjątkową ozdobę wnętrza. Skąd czerpać pomysły i inspiracje na sypialnie w stylu skandynawskim? Z tym nie powinno być większych problemów. Z powodzeniem można je znaleźć na przykład w internecie na blogach wnętrzarskich. Warto przeglądać to, jak inni urządzają swoje wnętrze, aby podpatrywać tam ciekawe rozwiązania. Nie wszystko uda się zaadaptować na nasz grunt, bo też styl skandynawski bywa czasami wyjątkowo drogi, ale zawsze warto próbować.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE