Pęknięta matryca lub obudowa laptopa? Ten sprzęt można jeszcze uratować

Pęknięta matryca lub obudowa laptopa? Ten sprzęt można jeszcze uratować

Komputery w ostatnich dekadach przeszły prawdziwą rewolucję. Stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Są lekkie, przenośne, mają wbudowaną baterię, więc nie potrzebują nieustannego źródła prądu. Zabieramy je ze sobą wszędzie, nosząc w plecakach lub specjalnych torbach. Towarzyszą nam w biurze, w domu, w podróży i w plenerze. W takiej sytuacji nietrudno o wypadek. Czasem torba wypadnie nam z rąk, czasem, gdy trzymamy laptopa na kolanach, może się przewrócić i upaść. Nawet jeśli do tego dojdzie – jeszcze nie wszystko stracone!

Dzisiejsza technologia i umiejętności serwisantów sprawiają, że wiele awarii, które lata temu skazałyby sprzęt na utylizację, można naprawić. Jeśli sprzęt jest tak uszkodzony, że obudowa nie nadaje się do niczego, być może możesz uratować poszczególne podzespoły, dysk, a co za tym idzie swoje dane, które z pewnością są Ci potrzebne. 

Co psuje się w laptopach?

Można spokojnie powiedzieć, że to prawdziwa loteria. Wszystko zależy od sposób upadku, uderzenia, od siły. Najbardziej oczywistym uszkodzeniem podczas upadku na podłogę lub uderzeniem o ścianę jest pęknięcie obudowy, matrycy (ekranu), mogą powstać też uszkodzenia touchpada lub klawiatury (włącznie z odskoczeniem/wyłamaniem przycisków). Silny wstrząs może spowodować złamanie zawiasów, utrzymujących matrycę lub zniszczyć kamerę. To jednak uszkodzenia, widoczne na pierwszy rzut oka. 

Może dojść również do uszkodzeń, których nie widać gołym okiem. Dochodzi do nich wewnątrz laptopa i spowodowane są silnym wstrząsem. Jednym z nich jest obluzowanie płyty głównej i podzespołów. Awaria może dotyczyć karty pamięci, graficznej, albo dysku twardego, który również może zostać uszkodzony w ten sposób na stałe. W takiej sytuacji, po ponownym uruchomieniu może dojść do przepięć, które skutkować mogą spaleniem konkretnych elementów. Po upadku laptopa, warto go dokładnie obejrzeć. Gdy znajdziesz uszkodzenia zewnętrzne, łatwiej będzie zlokalizować te, do których mogło dojść wewnątrz sprzętu. Skorzystaj też z pomocy ekspertów. Najlepszy będzie serwis laptopów Warszawa.

Niech ratowaniem zajmą się eksperci 

Gdy zalejemy komputer cieczą, problem łatwo jest namierzyć i jeśli dotychczas nie doszło do przepięć – stosunkowo łatwo naprawić taką awarię. Jednak w sytuacji, w której mówimy o uszkodzeniach mechanicznych, specjalista musi zajrzeć do wnętrza laptopa i przyjrzeć się każdemu podzespołowi. To o wiele bardziej skomplikowane, niż namierzenie uszkodzeń zewnętrznych. Pękniętą obudowę, touchpad lub matrycę widać bowiem natychmiast. Lekko poluzowaną kartę pamięci lub procesor albo twardy dysk może umknąć uwadze osoby niedoświadczonej. 

Jeśli chcesz szybko namierzyć dobry serwis laptopów Łódź gorąco polecamy Medicphone. To miejsce, które od lat cieszy się zaufaniem i dobrą renomą wśród klientów. Profesjonalny zespół wyjaśnia przyczyny i możliwe skutki awarii, a także przedstawia możliwe rozwiązania. Wszystkie naprawy prowadzone są w możliwie najkrótszym czasie, przy zachowaniu korzystnych cen. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE