OWR pozyskał dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społeczniej

Ośrodek Wspierania Rodziny w Radomsku pozyskał środki w kwocie 7 685,50 zł z resortowego programu dofinansowania standardów placówek wsparcia dziennego w 2013 roku z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Ośrodek Wspierania Rodziny w Radomsku pozyskał środki  w kwocie 7 685,50 zł z resortowego programu dofinansowania standardów placówek wsparcia dziennego w 2013 roku z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Wakacyjne zajęcia na
Celem programu MPiPS jest wspieranie finansowe jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego w realizacji zadania polegającego na prowadzeniu placówek wsparcia dziennego świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych, klubów młodzieżowych o zasięgu gminnym i ponadgminnym.

Za uzyskaną dotację zostanie zakupione wyposażenie jednej ze świetlic wchodzących w skład OWR,  mieszczącej się przy ul. Brzeźnickiej 149. Będą to m.in. piłkarzyki, playstation, multimedialna mapa świata oraz komputery.

- Mam nadzieję, że zakupiony sprzęt zwiększy liczbę dzieci przychodzących na świetlicę środowiskową, uatrakcyjni im spędzenie wolnego czasu oraz pomoże w dalszej edukacji informatycznej – mówi Sławomir Kotlicki, kierownik Ośrodka. – Rozwój technologiczny wywiera coraz większy wpływ na proces nauczania i wychowania. Aby należycie przygotować naszych wychowanków do życia w rozwijającym się świecie, musimy wspomagać ich proces kształcenia technicznymi środkami dydaktycznymi – dodaje.

Sprzęt zostanie zakupiony już we wrześniu.

Więcej o:
owr ośrodek wspierania rodziny owr radomsko świetlica świetlice środowiskowe
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE