OWR laureatem konkursu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK

Radomszczański Ośrodek Wspierania Rodziny, został laureatem konkursu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK.

Radomszczański Ośrodek Wspierania Rodziny, został laureatem konkursu grantowego Fundacji Banku Zachodniego WBK.
Kierownik OWR, Sławomir Kotlicki i dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK Aneta Bigielmajer podpisują umowę o grant
Dziś, 14 maja, w siedzibie 1. Oddziału Banku Zachodniego WBK w Częstochowie, kierownik Ośrodka Sławomir Kotlicki w towarzystwie dyrektor oddziału Anety Bigielmajer, podpisali uroczyście umowę przekazującą grant dla OWR.

Program Bank Dziecięcych Uśmiechów (BDU) jest programem mikro-grantowym stworzonym z myślą o instytucjach i organizacjach społecznych pracujących z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich.

OWR, który w Radomsku sprawuje pieczę nad świetlicami środowiskowymi, w konkursie Fundacji startował już kolejny raz. Trzy lata temu dzięki grantowi BDU, udało się zakupić zabawki, które na co dzień wykorzystywane są przez dzieci w Klubie Młodziaka (placówce podległej OWR), a w lipcu i sierpniu na plenerowej świetlicy środowiskowej w parku Świętojańskim. Dwa lata temu grantowe fundusze pozwoliły uruchomić projekt pod nazwą "owuerowe radio". Informowaliśmy Was o tym TUTAJ. Dzięki niemu młodzież ma okazję poczuć się jak dziennikarz.

W tym roku w oczach Fundacji Banku Zachodniego WBK, uznanie uzyskał projekt stworzony przez pracowników OWR pod nazwą: "Spotkajmy się w zabawie". Fundusze pozwolą na zorganizowanie trzydniowego biwaku integracyjnego dla dzieci uczęszczających do świetlic środowiskowych. W wyjeździe uczestniczyć będą także rodzice. Biwak odbędzie się już w najbliższy weekend, w dniach 17-19 maja. W programie wyjazdu znalazły się zajęcia profilaktyczne dla dzieci i ich rodziców. Nie zabraknie konkursów, gier sportowych. Zaplanowano także bieg na orientację czy karaoke.

Na realizację  projektu OWR z bankowej Fundacji otrzymał kwotę 4,500 zł. Warto podkreślić, że na 87. wniosków o przyznanie grantu, które napłynęły z całej Polski, Ośrodek Wspierania Rodziny uzyskał  drugi wynik!


Więcej o:
owr ośrodek wspierania rodziny projekt świetlice środowiskowe owr radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE