Oliwia Kowalska w krajowym finale o Puchar PZTS i Przeglądu Sportowego

Pracowity weekend mają za sobą najmłodsi tenisiści stołowi UMLKS Radomsko. W sobotę startowali w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym młodzików w Moszczenicy, a w niedzielę w Gorzkowicach grali w III WTK żaków.

Oliwia Kowalska (pierwsza z lewej) podczas dekoracji w Gorzkowicach

 

Pracowity weekend mają za sobą najmłodsi tenisiści stołowi UMLKS Radomsko. W sobotę startowali w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym młodzików w Moszczenicy, a w niedzielę w Gorzkowicach grali w III WTK żaków.

Zawody te były jednocześnie eliminacjami wojewódzkimi do Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar  "Przeglądu Sportowego" i PZTS w kategorii żaków. Jak tłumaczy Jacek Kawka, opiekun tenisistów, zawody te, to najwyższy rangą turniej w sezonie w tej kategorii wiekowej.

- W Gorzkowicach klasą dla siebie była Oliwia Kowalska, która zdecydowanie zajęła 1. miejsce. W kategorii chłopców Hubert Kowalski był 6. W sobotę w młodzikach najlepiej wypadła Dominika Pluta zajmując 3. miejsce, Ola Barańska była 5, a Oliwia Kowalska 7. W kategorii chłopców Hubert Kowalski zajął miejsca 13-16. Oliwia zajmując 1. miejsce zakwalifikowała się do Finału Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar "PS" i PZTS - komentuje trener. Turniej odbędzie się w Gdańsku w dniach 22-24 marca.

Oliwia Kowalska wygrała kolejny ważny turniej. Pokazała, że jest zdecydowanie najlepszą zawodniczką w woj. łódzkim w swojej kategorii. W całym sezonie nie przegrała nawet jednej gry.

Trener Kawka z jednej strony jest dumny z sukcesów swoich podopiecznych. Z drugie martwi go jednak brak funduszy na działalność sekcji. - Jestem niezmiernie szczęśliwy z sukcesów naszej młodzieży, a jednocześnie zmartwiony bo sukces kosztuje. Czeka nas trzydniowa  impreza w Gdańsku i musimy się mocno starać aby zdobyć środki na wyjazd. Nieszczęśliwie się składa, że młodzi sportowcy, tenisiści odnoszą coraz większe sukcesy, a zmniejszono nam datację na działalność z miasta o znaczną kwotę (w tym roku to 26 tys. złotych - dop. red.). Coraz częściej słyszę od młodych zawodników i ich rodziców pytanie - czy warto być coraz lepszym? - mówi Jacek Kawka.


W sobotę, 9 marca wracamy do rozgrywek III ligi w Radomsku. O 16.00, UMLKS podejmuje UKS Bednary.

Więcej o:
zawody umlks tenis tenis stołowy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE