Ogrodzenia budowlane. Kiedy są wymagane i czy lepiej je kupić, czy wynająć?

Ogrodzenia budowlane. Kiedy są wymagane i czy lepiej je kupić, czy wynająć? Fot. Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Tymczasowe ogrodzenia budowlane mają na celu przede wszystkim odpowiednio odgrodzić i zabezpieczyć teren budowy. Dzięki nim można stworzyć solidną barierę dla przypadkowych osób, które mogłyby w sposób nieupoważniony wtargnąć na plac budowy. Ogrodzenia budowlane stanowią zagospodarowanie terenu budowy i powinny zostać zaaranżowane jeszcze zanim jakiekolwiek prace się rozpoczną.

Ogrodzenia budowlane sprawdzają się w praktyce, ale czy są konieczne?

Kwestie tą reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003, w którym wyraźnie zostaje wskazane, że inwestor musi w sposób efektywny uniemożliwić osobom postronnym wstęp na teren budowy, także ze względu na ich własne bezpieczeństwo. W praktyce najlepiej jest to realizowane właśnie przez odpowiednie ogrodzenie budowlane. Może ono zostać pominięte wtedy, kiedy faktycznie nie ma fizycznej możliwości ogrodzenia terenu- wówczas stosuje się tablice i znaki ostrzegawcze lub też można zatrudnić ochronę obiektu.

W tym samym rozporządzeniu można też przeczytać, jakiej wysokości ogrodzenia budowlane są najlepsze w konkretnych sytuacjach, tak, aby mogły one zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Montaż ogrodzenia tymczasowego nie musi być nigdzie zgłaszany, a może ono skutecznie odstraszyć także wandali, intruzów i złodziei.

Jakiego typu ogrodzenia budowlane warto wziąć pod uwagę?

Rodzaj ogrodzenia warto dopasować do charakteru inwestycji, a więc na przykład do tego, jak dużą połać terenu trzeba będzie ogrodzić, a w konsekwencji- jak wiele modułów trzeba będzie rozstawić. Ogrodzenia budowlane mogą być wykonywane z drewna, jednakże, aby były solidne i wytrzymałe- muszą być poddawane regularnej impregnacji. Poszczególne segmenty są umieszczane na kotwach, które w pożądanych miejscach trzeba wbić w ziemię. Alternatywą, która jest znacznie częściej stosowana w praktyce są ogrodzenia budowlane metalowe, które posiadają ażurową strukturę. Mogą one być ocynkowane lub zabezpieczone farbą antykorozyjną. Bardzo szybko się je rozstawia, a odpowiednią stabilność gwarantuje im przymocowanie poszczególnych modułów na łączeniach do betonowych słupków.

Kiedy warto kupić ogrodzenie, a kiedy wynająć?

Ogrodzenia budowlane można wynająć i wariant ten doskonale sprawdza się podczas przeprowadzania pojedynczych inwestycji czy nawet do organizacji jakiejś konkretnej, plenerowej imprezy masowej. Producenci lub dystrybutorzy, którzy umożliwiają również wynajem konstrukcji, dokładnie opisują parametry dostępnych ogrodzeń pod kątem wymiarów i informują o tym, na jaki minimalny okres takie ogrodzenie można wypożyczyć i ile modułów jest dostępnych. Z kolei zakup takiego ogrodzenia sprawdzi się w przypadku firm, które często prowadzą rozmaite inwestycje i które chcą mieć możliwość przenoszenia ogrodzenia z jednej ukończonej inwestycji do kolejnej.

Jeśli interesuje Cię kupno lub wynajem solidnego ogrodzenia budowlanego, skontaktuj się z ekspertami firmy Arad, którzy ocenią Twoje potrzeby i doradzą najlepsze rozwiązanie.

Znajdziesz nas pod adresem: ul.Muzyczna 2, 55-330 Źródła
lub na naszej stronie: www.ARAD.pl
Źródło: Rusztowania i Ogrodzenia - Sprzedaż, Wynajem, Montaż | ARAD Wrocław

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE