Żytno sportem stoi. Piłka i tenis górą

Blisko 100 mieszkańców gminy Żytno wzięło udział w turniejach halowej piłki nożnej oraz tenisa stołowego, organizowanych w minione dwa weekendy przez Gminną Komisję Rozwiązywania... ››

Blisko 100 mieszkańców gminy Żytno wzięło udział w turniejach halowej piłki nożnej oraz tenisa stołowego, organizowanych w minione dwa weekendy przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Klub Sportowy „Victoria Żytno”. Zawody odbyły się na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Żytnie.

Turniej w halowej piłce nożnej trampkarzy (uczniów podstawówki i gimnazjum) odbył się w sobotę 12 lutego 2011r. w Żytnie. Wzięło w nim udział pięć pięcioosobowych drużyn o tajemniczych nazwach: „Maluszyn”, „Młodziki”, Bliźniaki”, „Klasa B” i „III a GP”. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Po kilkugodzinnych zmaganiach w turnieju zwyciężyła „IIIa GP” (w składzie: Igor Górski, Kamil Suszczyk, Piotr Pabiasz, Artur Zaskórski i Damian Zyzik). Drugie miejsce zajęła „Klasa B” (w składzie: Wojciech Pakos, Bartłomiej Szyler, Robert Stala, Szymon Bednarczyk i Piotr Musiał) , trzecie – „Młodziki” (w składzie: Jarosław Wyciszkiewicz, Łukasz Fijołek, Mateusz Szyler, Tomasz Pakos i Albert Kępski). Najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartłomiej Szyler, a bramkarzem – Wojciech Pakos.

W niedzielę odbył się turniej w piłce halowej juniorów do 21 roku życia. Mecze zostały rozegrane systemem grupowym. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: Łazów, Mała Wieś, „Rupsony”, i Żytno, a w drugiej: „Rocznik 90”, Pągów I, Pągów II, i „II LO”. W sumie odbyło się 16 meczów. W finale „Rocznik 90” (w składzie: Michał Niemiec, Adam Górski, Piotr Natkańczyk, Mateusz Nowak i Tomasz Piekacz) pokonał Żytno (w składzie: Marcin Tąder, Igor Górski, Kamil Suszczyk, Paweł Chrząszcz i Piotr Pabiasz) 3:2. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Łazowa (w składzie: Kamil Orlik, Adam Fijołek, Bartłomiej Skawski, Tomasz Król i Jarosław Wyciszkiewicz), pokonując Pągów I (w składzie: Dominik Oberski, Jamnik Przemysław, Adam Grabny, Przemysław Szyda i Daniel Zaskórski) 4:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Chrząszcz, a bramkarzem – Michał Niemiec.

Wcześniej, bo w niedzielę 30 stycznia 2011r.,  rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Żytno. Wzięło w nim udział około 30 zawodników z 9 miejscowości. Nagrody wręczono w kilku kategoriach wiekowych. Okazało się, że tenis najbardziej popularny jest wśród chłopców z gimnazjum. W tej kategorii zgłosiło się najwięcej chętnych. Pierwsze miejsce wywalczył Piotr Pabiasz z Sekurska, drugie - Mateusz Dzieniarz także z Sekurska, trzecie Kamil Widerski z Silniczki, a czwarte Łukasz Fijołek z Łazowa.

W kategorii mężczyzn powyżej 16-go roku życia zwycięzcami turnieju zostali: Tomasz Jastrzębski z Rędzin (I miejsce), Kamil Orlik z Łazowa (II miejsce), Paweł Chrząszcz z Żytna (III miejsce) i Radosław Sambor z Rędzin (IV miejsce).

Organizatorzy postanowili też wyróżnić chłopców ze szkoły podstawowej w Żytnie, którzy także zgłosili się do udziału w turnieju. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Szymon Stala, drugieJakub Górski, a trzeciePrzemysław Bus.

W zawodach wzięły udział tylko cztery przedstawicielki płci pięknej. W kategorii wiekowej poniżej 16 lat zwyciężyła Julia Kowalska z Żytna, drugie miejsce zajęła Dominika Rak z Bugaju, a trzecie Katarzyna Buc z Żytna. Do turnieju w kategorii powyżej 16 lat zgłosiła się tylko jedna zawodniczka Małgorzata Mirowska.

Organizatorzy nie ukrywają radości z przeprowadzonych  rozgrywek i obiecują kolejne. - Cieszy nas duże zainteresowanie młodzieży w tych zawodach – mówi Sławomir Niedźwiecki, główny organizator tych imprez sportowych. – Daje się zauważyć, że zdecydowanie wyższy poziom prezentują te osoby, które biorą udział w ogólnodostępnych zajęciach, odbywających się w okresie zimowym w tej sali. Młodzież ciągle dopytuje mnie o kolejne zawody – dodaje.