Od poniedziałku ulica Jagiellońska wyłączona z ruchu

Od poniedziałku ulica Jagiellońska wyłączona z ruchu

Przed nami kolejne utrudnienia drogowe. Z powodu zwiększenia zakresu prac remontowych prowadzonych na ulicy Jagiellońskiej w Radomsku, ulica od poniedziałku (29 lipca) będzie zamknięta. Wyznaczone zostaną objazdy.

Prowadzone do tej pory prace remontowe pozwalały na poruszanie się nią pojazdów, jednak od poniedziałku się to zmieni. Powodem zamknięcia drogi są roboty drogowe związane z modernizacją ul. Jagiellońskiej na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej a ul. św. Jadwigi. Rozpocznie się bowiem przebudowa kanalizacji deszczowej i powstaną głębokie wykopy.

Zakaz ruchu obowiązywać będzie od poniedziałku 29 lipca – do czasu zakończenia robót. Planowany termin to październik.

Przypomnijmy: na modernizowanym odcinku ul. Jagiellońskiej powstanie nowa jezdnia, zwężona do 7 metrów (dwa psy ruchu po 3,5 m. szerokości), pasy postojowe z kostki betonowej, dwie zatoki autobusowe oraz brakujące odcinki chodników i ścieżek rowerowych.

Z uwagi na to, że przebudowa skrzyżowania polegająca na powstaniu ronda okazała się droższa, decyzją radnych podjętą na sesji 26 lipca, powiat radomszczański otrzyma wsparcie finansowe od miasta w wysokości 500 tys. zł. Dokładnie 250 tys. zł zostanie przeznaczone na ulicę Jagiellońską i drugie tyle na remont ulicy Prymasa Wyszyńskiego.

Czytaj więcej: Budowa ronda przy Jagiellońskiej droższa niż planowano

Powiat natomiast dla miasta przekaże środki 300 tys. zł na budowę skweru przy tężni na Wymysłówku oraz 200 tys. zł na skwer na ulicy Sierakowskiego. Podczas sesji głosy radnych rozłożyły się w ten sposób, że 14 było za, 2 przeciw i 6 wstrzymało się od głosu.

Więcej o:
rondo ulica jagiellońska radomsko budowa ronda w radomsku remont drogi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE