Oczyszczacze powietrza - skuteczna broń przeciw pyłkom, roztoczom i alergenom

Oczyszczacze powietrza - skuteczna broń przeciw pyłkom, roztoczom i alergenom

Pyłki, roztocza, alergeny? Stykamy się z nimi na co dzień i choć u większości z nas nie wywołują żadnych nieprzyjemnych skutków to są osoby, które już na samą myśl o nich mają gęsią skórkę. Mowa oczywiście o alergikach, którzy wraz z rozpoczęciem wiosny zmagają się z męczącymi objawami alergii.

Jak walczyć z alergią?

Z alergią można walczyć na wiele sposobów. Oprócz leczenia farmakologicznego można także ograniczyć ilość substancji alergicznych w naszym najbliższym otoczeniu. Niestety mimo ciągłego sprzątania, wycierania kurzu i wietrzenia mieszkania nie jesteśmy w stanie pozbyć się w pełni wszystkich zanieczyszczeń. Skuteczny w tym przypadku wydaje się oczyszczacz powietrza, który z łatwością poradzi sobie z pyłkami, roztoczami i zarodnikami pleśni, grzybów i bakterii. Co ważne urządzenie to oczyści powietrze ze wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń, takich jak pyły zawieszone PM10 i PM2.5.

Najlepszy oczyszczacz na walkę z alergią

A więc jaki oczyszczacz wybrać, aby walka z alergią była skuteczna?

Najistotniejszy jest system filtracji zastosowany w oczyszczaczu powietrza. Wysoka jakość filtrów HEPA sprawia, że powietrze jest wolne od wszelkich zanieczyszczeń oraz alergenów. Przydatną funkcją jest jonizacja, która za sprawą ujemnie naładowanych jonów eliminuje znajdujące się w powietrzu zarodniki pleśni, grzybów oraz wirusy. Ponadto generator jonów zadba o równowagę kationowo-anionową zapewnijąc nam lepsze samopoczucie oraz koncentrację. Utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu zapewnia natomiast funkcja nawilżania. Zbyt suche powietrze podrażnia drogi oddechowe i może być bardzo szkodliwe.

Jednym z modeli, które posiadają te wszystkie elementy jest oczyszczacz powietrza Sharp KC-D50EUW.

Oczyszczacz Sharp KC-D50EUW

Sharp KC-D50EUW to oczyszczacz, który doskonale sprawdzi się do pomieszczeń o powierzchni do 38 m². Przepływ powietrza kształtuje się na poziomie 306 m³/h. Urządzenie posiada funkcję jonizacji oraz nawilżania powietrza. Wyposażony został w aż 5-stopniową filtrację:

  • filtr wstępny - za jego pomocą zatrzymywane i wyłapywane są większe zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść, włosy czy większe pyłki.
  • filtr węgla aktywnego - dzięki niemu neutralizowane są nieprzyjemne zapachy oraz zatrzymywane lotne związki organiczne.
  • HEPA H13 - główny filtr oczyszczacza; jego zadaniem jest oczyszczanie powietrza ze szkodliwych substancji, którymi są między innymi składniki smogu (pyły zawieszone PM10 i PM2.5).
  • filtr nawilżacza - dba o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia w pomieszczeniu.
  • Jonizator Plasmacluster - produkuje i wypuszcza do otocznia ujemnie i dodatnio naładowane jony, które skutecznie walczą z wirusami i poprawiają równowagę kationowo-anionową.

Dodatkowe funkcje

Oprócz podstawowych funkcji model KC-D50EUW został także wyposażony w szereg innych udogodnień. Inteligentny tryb automatyczny pozwala urządzeniu samodzielnie dostosować prędkość pracy wentylatora do warunków aktualnie występujących w pomieszczeniu. Dużym udogodnieniem jest także timer, za którego pomocą można ustawić czas włączenia i wyłączenia urządzenia. Aby zablokować możliwość sterowania urządzeniem wystarczy skorzystać z blokady rodzicielskiej. Mnogość czujników i wskaźników sprawia, że cały czas mamy kontrolę nad urządzeniem i jakością powietrza w naszym pomieszczeniu.

Podsumowanie - Oczyszczacz powietrza dla alergików

Oczyszczacz powietrza dla alergików to skuteczna broń w walce z alergenami i zanieczyszczonym powietrzem. W zmaganiach przydatne są także funkcje jonizacji i nawilżania powietrza. Alergia niewątpliwie może utrudniać nam codzienne funkcjonowanie. Kaszel, łzawiące oczy, katar czy swędząca wysypka nie należą do najmilszych objawów. Oczyszczacz powietrza może je w znacznym stopniu ograniczyć i przywrócić Ci radość życia!

Sprawdź dostępne modele na: goodair oczyszczacze

Więcej informacji na temat: „Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?”, znajdziesz na naszym blogu: https://goodair.pl/blog/jaki-oczyszczacz-powietrza-wybrac 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE