Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy

Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy Fot. arch. prywatne

Przemysław Ciemniewski to wychowanek RKS Radomsko. Od wielu lat zmaga się z chorobą nowotworową. Teraz walczy o powrót do zdrowia, jednak na dalsze leczenie potrzebne są pieniądze.

Pięć lat temu został u niego zdiagnozowany nowotwór złośliwy skóry - czerniak w najwyższym stopniu złośliwości. Świat Przemka się zawalił. Z bardzo aktywnego człowieka, piłkarza i trenera, stał się osobą potrzebującą wsparcia ze strony innych osób przez 24 godziny na dobę. Nic już nie jest takie samo jak wcześniej. Przemek stracił rodzinę i ukochaną piłkę nożną. Jeśli zabraknie pieniędzy na leczenie, straci też życie...

W 2014 roku po kolejnych operacjach usunięcia guza i radioterapii Przemek dostał udaru. Od tego czasu ma porażoną prawą stronę ciała i problemy z mówieniem. Nowotwór nie tylko zniszczył jego życie i sprawność, ale też bardzo go oszpecił. Chemia, którą przyjmował, zamiast pomóc, zadziałała odwrotnie i zwiększyła tylko rozmiary guza. Lekarze w Polsce nie chcieli się podjąć ponownego wycięcia guza. Rodzina mogła  czekać na śmierć Przemka z założonymi rękami albo szukać pomocy poza granicami Polski. W ten sposób trafił do specjalistycznej kliniki w niemieckim Essen.

To tam w lipcu w usunięto znaczną część guza, rozpalając promyk nadziei. Koszt operacji liczony w dziesiątkach tysięcy euro jakimś cudem rodzina pokryła z własnych środków. Niestety brakuje pieniędzy na dalszą część leczenie, w tym terapię lekiem podawanym bezpośrednio do pozostawionej części guza.  

- Niemieccy lekarze dali Przemkowi i naszej całej rodzinie nadzieję na wygranie tej nierównej walki wyceniając terapię na blisko 60 tys. euro. Nie zostawiajcie nas samych, tylko dzięki pomocy osób dobrego serca Przemek ma szansę na życie, o które tak dzielnie walczy przez lata choroby. Na boisku jako piłkarz nigdy nie odstawiał nogi. Tym razem trwa mecz o najwyższą możliwą stawkę. Nie pozwólmy przegrać mu walki z nowotworem w decydującym momencie leczenia – apeluje brat.

W serwisie siepomaga.pl uruchomiona zbiórka na leczenie Przemka. Potrzeba jest ponad 270 tys. zł. Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

 

Więcej o:
pomoc dla przemka ciemniewskiego przemek ciemniewski akcja charytatywna
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE